Milovanej princeznej


Milovanej princeznej
4.3/5 - (3 votes)

Listy od tvojho kráľa

Kniha Milovanej princeznej je presne taká kniha, po ktorej je dobré siahnuť na pár minút každý deň alebo keď človek cíti, že potrebuje oporu a objatie svojho kráľa. Jeden list, ktorého prečítanie zaberie pár minút mnohokrát stačí na to, aby si našla odpoveď na svoj problém a tiež povzbudenie na prežitie krajšieho dňa. Vždy keď otvorím knihu a začítam sa do listu, ktorý bol určený mne presne v tom okamihu, cítim sa milovaná a tiež sa cítim ako princezná, výnimočná Božia dcéra.

S veľkou radosťou a očakávaním siaham po knihe Milovanej princeznej. Čo si dnes pre mňa pripravil Boh? Čo mi chce povedať? Po prvých razoch čítania knihy som až nechápala, že list je presnou odpoveďou na veci, ktoré sa odohrávajú v mojej duši. Zdalo sa mi to až neuveriteľné. No moje prekvapenie sa ešte znásobilo keď rovnakú odpoveď, akú som dostala v liste som si náhodou prečítala pri náhodnom otvorení Biblie alebo pri čítaní biblických plánov, či dokonca v gospelovej piesni.

„Tvoja skutočná krása ne mojím umeleckým dielom-mojou ručnou prácou….Viem, že sa nevidíš tak, ako Ťa vidím ja, pretože sa porovnávaš s idolmi krásy, na ktoré sa čoskoro zabudne. Ja budem konať zázraky, ktoré budú vyžarovať zvnútra skutočnú krásu.“

V knihe som nenašla len odpovede a povzbudenia, našla som v nej hlavne potvrdenia toho, že som Božia kráľovská dcéra! Hoci nie vždy sa cítim vznešená, nemám na sebe oblečenú kráľovskú robu a nechávam sa tak, ako sa má chovať princezná, aj tak ňou som! Boh nám všetkým necháva prostredníctvom svojich slov v Biblii uistenie, že sme jeho milované deti. Keby sme nimi neboli, neobetoval by svojho jednorodeného syna, pre naše vykúpenie.

Boh sa vo svojej dobrote o nás stále stará hoci niekedy nemáme ten pocit. Ten pocit strácame práve vtedy keď žijeme príliš uponáhľaným životom, vtedy si akosi nevšímame, čo všetko, pre nás Boh robí. Keď sa zastavíme a prestaneme sa zháňať za materiálnymi statkami, keď všetko odovzdáme Bohu a povieme: „Ty sa postaraj“ on sa postará a dá nám mnohonásobne viac ako žiadame. Veď keď my sami sa snažíme dávať svojim deťom a najbližším to dobré, o koľko skôr a o koľko viac dá Boh to dobré nám?

„Dovoľ mi dať Ti viac než len tie dobré dary, ktoré Ti ponúka život….Dovoľ mi, aby som ja bol Tvojím pokladom a ja Ti dám bohatý život, ktorý bude krajší než čokoľvek, čo sa dá kúpiť za peniaze.“

Myslím, že táto kniha môže byť práve tou, ktorá dokáže urobiť deň krajší každej žene. My ženy sme až príliš často zaneprázdnené, unavené a niekedy dokonca až vyšťavené z toho všetkého, čo chceme počas dňa stihnúť. Deti, práca, domácnosť a iné veci zaberú mnoho času. Počas dňa sa ocitáme v rôznych rolách od kuchárky, ošetrovateľky, maliarky, upratovačky, mnohých iných a nesmie zabudnúť, že sme aj manželkami. Po všetkom, čo cez deň zvládneme sa nie každej z nás podarí postarať sa o svoj kráľovský výzor. A preto zabúdame na to, kým sme a čo z nás má vyžarovať. Kniha Milovanej princeznej nám môže práve v tomto pomôcť. Každodenne nám pripomenie, že sme nádherné Božie princezné, stvorené na Boží obraz, ktoré majú odrážať jeho krásu, dobrotu, lásku a milosrdenstvo.

„Teraz choď,… dávaj svoje dary času a nehy tomuto svetu, ktorý tak zúfalo potrebuje môj dotyk cez Teba.“

Knihu odporúčam každej žene, pretože každá je milovanou princeznou, ktorá potrebuje počuť o svojej jedinečnosti, výnimočnosti, kráse, talentoch a poslaní. Musím povedať, že veľmi oceňujem autorkinu prácu. Pri každom liste je aj úryvok z písma, ktorým bol inšpirovaný a teda nejde o nejaké výmysly či bájne predstavy. Sheri Rose Shepherd ich len svojou šikovnosťou dotvorila do takej formy, ktorá poteší srdce každej ženy.

SHEPHERD, Sheri Rose. Listy od tvojho kráľa. Milovanej princeznej. Prvé vydanie. ver.sk 2014. Bratislava. 196s. ISBN 9788097036188

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...