Ako skala


Ako skala
5/5 - (2 votes)

Aljašská odvaha – kniha štvrtá

Kniha Ako skala je skvelým pokračovaním dobrodružnej série kníh Aljašská odvaha. Počas príjemného lezenia na skalách sa Kayden a Piper podarí objaviť mŕtveho lezca. Keďže je Kayden veľmi skúsenou lezkyňou, jej pozornosti neušiel detail, vďaka ktorému odhalili, že nejde o nehodu, ale o premyslenú vraždu. Príbeh Kayden a Jakea pokračuje v príjemnom dynamickom tempe a žiadneho čitateľa nenechá v pokoji, pokým ju nedočíta.

Musí mužovi skontrolovať životné funkcie a uistiť sa, že sa mu už nijako nedá pomôcť. Modlila sa, aby nahmatala pulz, hoci vedela, že srdce mu prestalo biť asi už dávnejšie.

Šerifovi Landonovi Graingerovi chýbajú ľudia a preto požiada rodinného priateľa Jakea Westina o pomoc pri vyšetrovaní prípadu. Jake bol kedysi veľmi dobrým detektívom, ale po smrti manželky už nikdy viac nechcel robiť túto prácu. Všetkých teda veľmi prekvapil tým, že súhlasil na vyšetrovaní vraždy.

Jake chápal, prečo Landon chce, aby mu pomáhal. Iste, aj jeho nadchlo vyriešenie prípadu na vyhliadkovej lodi Bering, ale uvedomoval si, že túžbu vrátiť sa k obľúbenému povolaniu musí v sebe potlačiť. Odnepamäti veril, že bol pre prácu detektíva stvorený – až kým na jeho pýchu a zaslepenosť nedoplatila životom Becca a ich nenarodené dieťa.

Hoci vyšetrovanie vyzeralo spočiatku veľmi jednoducho, no čím viac skúmali život mŕtveho lezca tým viac nových faktov a záhad odhalili. Podozrivých je zrazu veľmi veľa a navyše im niekto necháva výhražné odkazy. Zmení napätá situácia a vyšetrovanie vzťah medzi Kayden a Jakeom? Ide v tomto príbehu o viac ako o vraždu?

Oproti predchádzajúcim knihám musím povedať, že kniha Ako skala má trochu pomalšiu dynamiku, čo mi vyhovovalo. Viac som sa dozvedela o pohnútkach hlavných hrdinov. Mám pocit, ako by som ich z celej série Aljašská odvaha, poznala najlepšie. Oproti minulým dielom musím povedať, že sa autorka zlepšila vo vykresľovaní postáv a ich pováh.

Dani Pettreyová je majsterkou v písaní neočakávaných zvratov a každý čitateľ doslova hltá jej knihy. Postavy prirodzene a jednoducho zverovali svoje problémy Bohu v krátkych strelných modlitbách a prosbách. Pôsobí to na mňa v celej knihe krásne a nenásilne. V príbehu sa ukazuje sila viery a modlitby rodiny i priateľov.

Neviem či to bolo cieľom autorky, ale v knihe Ako skala veľmi dobre vystihla súčasnú situáciu toho, ako veľmi strach ovláda ľudí. Strach z toho, čo sa stalo v minulosti, niekedy až priveľmi ovláda našu budúcnosť a naše správanie, hoci si to často krát neuvedomujeme alebo nechceme priznať. Možno si to želáme aj zmeniť, no bojíme sa zmeny. Veď čo ak náhodou? Tým, že sa nepostavíme svojmu strachu a obavám však prichádzame o mnoho krásnych vecí a zážitkov.

Zaujal vás dobrodružný román Ako skala? Ďaľšie podobné krimi romány nájdete na stránke i527.net. Román Ako skala si môžete zakúpiť na i527.net, Kumran.sk alebo Martinus.sk

PETTREYOVÁ, Dani. Ako skala: Aljašská odvaha. i527.net, 2016, 256s. ISBN 9788089822072.

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...