Kráľovskí bojovníci


Kráľovskí bojovníci
5/5 - (2 votes)

Kniha Kráľovskí bojovníci od Priscilly Shirerovej a Giny Detwillerovej vás zavedie do krajiny Ahoratos, kde sa z vás stanú odvážni kráľovskí bojovníci a bojovníčky. Vo svete, ktorý sa nachádza stále okolo nás, ale ktorý môžeme vidieť iba keď sme povolaní, sa odohráva neutíchajúci boj medzi dobrom a zlom. Zavedú vás tam štyria kamaráti – Xavier, Evan, Levi a Brianna, ktorí sa s radosťou vydávajú do skutočného boja. Nechajte sa zatiahnuť do čarovnej krajiny, kde nepriateľ útočí nečakane a kde dobro dokáže premôcť zlo.

„Svetlo panciera ožiarilo stenu pred ňou, akoby ju chcelo utvrdiť v tom, že robí správne rozhodnutie. Oboma nohami vyskočila na stenu a v tej chvíli sa zem pod ňou otvorila.“

Súrodenci Xavier a Evan sú normálne deti, ktoré sa neustále tlčú a chcú zažiť pravý boj ako z filmov. Netušia, že ich sen sa vyplní, keď ich sprievodca Ruwach zavedie do Ahoratosu. Stanú sa princami ochotnými plniť veľakrát aj nebezpečné misie. Na pomoc im Ruwach povolá kamarátov Briannu a Leviho, ktorí v sebe objavia odvahu a ochotu pomáhať. Deti sa snažia plniť príkazy a nezísť zo správnej cesty.

„Ruwach povedal, že ich tu čakajú bitky, ale takéto bitky veru neočakával. Doteraz boli jeho nepriateľmi padajúce stromy, blesky, piesočná búrka a jeho vlastné pochybnosti a strach. Nepripadalo mu to ako férový zápas.“

Na jednej z misií sa Levi vyberie zlou cestou a ostáva uväznený a odkázaný na pomoc druhým. Vtedy príde deťom nečakane na pomoc Leviho otec a oni zistia, že kráľovským bojovníkom môžu byť aj dospelí ľudia. Všetci sa poučia z Leviho chyby a snažia sa čo najviac pomáhať jeden druhému. Podarí sa im splniť všetky misie, ktorými ich Ruwach poveril? Zachránia z Ponérosu zblúdeného princa Rooka? Dokážu byť kráľovskými bojovníkmi aj vo svojom svete alebo zabudnú všetko dobré čo sa naučili?

„Nadovšetko si stráž srdce, lebo ono rozhodne o tvojej ceste. Jeho srdce chcelo skočiť na chodník k zámku a stretnúť sa s bratom a novými priateľmi. Pancier mu to však nedovolil. “

Čítanie knihy Kráľovskí bojovníci bolo pre mňa nesmierne povzbudzujúce. Autorky prirovnali svet Ahoratos a boj v ňom k nášmu dochovnému boju. Dalo sa v ňom nájsť všetko. Pripodobnenie Ruwacha k Duchu svätému, bojovníckej výzbroje k Svätému písmu a dôvere k Zdroju ako viery v Boha.

Kniha je určená pre čitateľov os osem do dvanásť rokov, ale rozhodne povzbudí a nadchne každého s bojovným duchom. Mňa kniha naozaj zaujala a nemenila by som na nej vôbec nič. Pomôže deťom pochopiť duchovný boj, ktorý sa v nich za chvíľu začne odohrávať a dá im rady, ako ho správne a víťazne bojovať.

Ak vás recenzia na knihu Kráľovskí bojovníci zaujala, môžte si ju pohodlne zakúpiť na kumran.sk

SHIREROVÁ, Priscilla a DETWILEROVÁ, Gina. Kráľovskí bojovníci. Kumran.sk 2017. 272s. ISBN 9788089487950

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...