Zázrak v kaviarni Higher Grounds

Zázrak v kaviarni Higher grounds
Prvý román Zázrak v kaviarni Higher Grounds od obľúbeného Maxa Lucada je tu! Chelsea má pocit, že v živote prežíva len samé sklamania. Začína sa preto spoliehať len na seba. Manželstvo jej skrachovalo, matka jej nečakane umrela a s otcom sa už roky nestretáva. Do zmätku v Chelseinom živote prichádza anjel strážca Samuel, aby jej pomohol. Uverí Chelsea, skrze zázraky, že Boh ju nikdy neopustil a bezhranične ju miluje?

Sawyer Chambers, bývalá futbalová hviezda, podviedol svoju manželku Chelsea s futbalovou agentkou. Následne na to zomrela jej mama Virgínia. Jej smrť, hoci bola bolestná, znamenala, že Chelsea a deti môžu začať odznova. Po mame zdedila kaviareň a byt nad ňou. Tešila sa, že bude môcť otvoriť rodinný podnik, no jej radosť netrvala dlho. Do kaviarne za ňou prišli z finančného úradu a oznámili jej, že musí zaplatiť osemdesiatšesťtisíc dolárov, inak o kaviareň príde. Ako zabezpečí život pre Emily a Hancocka, keď nemá žiadne peniaze?

Hoci nerada, požiadala svojho bývalého manžela o finančnú pomoc, avšak on medzitým všetko minul, dokonca aj pätnásť miliónov dolárov, ktoré získal pred zranením na futbale. Chelsea už prestala dúfať, že nájde riešenie z tejto beznádejnej situácie. Kaviareň mala problém prežiť, aj keď dlhy nemala. Avšak práve v tomto ťažkom období sa v jej kaviarni zamestnal Manny. Ten vedel nielen opraviť všetko, čo sa pokazilo, ale aj variť kávu a piecť koláče. Chelsea mala pocit, akoby jej ho zoslalo samo nebo. Netušila totiž, že je to jej anjel strážny Samuel.

Mnohí ľudia si kladú tieto otázky. Prečo Boh dopúšťa zlé veci? Prečo je hlad, prečo nemajú niektorí ľudia kde spať? Aj keď to niekedy necítime, Boh je s nami. Boh nám dokonca posiela anjelov na pomoc. Bez jeho lásky a starostlivosti by sme nemali nádej a žili by sme v strachu a temnote. Kristus sa predsa obetoval za nás na kríži. Obmyl naše hriechy a všetci tak máme nádej, že raz prídeme k nemu do večnosti. Nebojme sa teda veriť v neho a v zázraky, ktoré môže konať v našich životoch. Keď Kristovi odovzdáme svoje životy, svoje trápenia, on nás posilní.

Musíme si uvedomiť, že Boh aj zlé veci vie použiť na naše dobro, hoci to často nechápeme. Keď Krista pozveme do svojho života, budú sa v ňom diať veľké veci. Modlime sa vytrvalo, aj vtedy, keď máme pocit, že On na modlitby neodpovedá. No modlime sa, aby sa stala jeho vôľa, nie naša. Boh sa predsa stará o všetko, čo stvoril a dá nám všetko, čo potrebujeme.

LUCADO, MAX. Zázrak v kaviarni Higher Grounds. Stará Ľubovňa : Kumran, 2016. 200 s. ISBN 978-80-89487-00-0

Celú moju recenziu na knihu Zázrak v kaviarni Higher Grounds si môžete prečítať na ceste plus

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...