Youcat Modlitby pre mladých


Youcat Modlitby pre mladých

Youcat modlitby pre mladých patrí k ďalšiemu vydaniu Youcat Katechizmus katolíckej cirkvi pre mladých. Kniha sa skladá z dvoch častí. V prvej máme dvojtýždňový cyklus modlitieb a v druhej nájdeme tipy ako premodliť náš život. Na začiatku sa nachádza malá škola modlitby. Ideálna pre tých, ktorý si nie sú istý ako a kedy sa modliť. Kniha isto povzbudí a pomôže nám vybudovať pevnejší vzťah s naším Nebeským Ockom.

„Chválim ťa, Otče môj, za túžbu po pravde, ktorú si mi vložil do srdca… Dôverujm ti, Otče môj, že prídeš do môjho života, že svojím svetlom ožiariš moju temnotu a že sa staneš mojou Pravdou, ktorá utíši každú moju túžbu.“

Dvojtýždňový cyklus je zložený z rannej a večernej modlitby. Nájdeme tam pasáže so Svätého písma, zamyslenia, prosby, chvály a vďaky. Pomôže nám pravidelne sa modliť a ľahšie odolávať pokušeniam. Mne sa veľmi páčilo, že každý deň som mala inú modlitbu, iný úryvok so Svätého písma. Nemusela som si hľadať rôzne modlitby a modlenie mi neskĺzlo do monotónnosti. Tento cyklus modlitieb je milým spestrením a obohatením pre náš duchovný život.

„Nech je Kristus so mnou, Kristus predo mnou, Kristus vo mne, Kristus za mnou, Kristus podo mnou, Kristus nado mnou, Kristus vpravo, Kristus vľavo. On je sila, on je pokoj!“

V druhej časti nájdeme rôzne modlitby. Modlitby od svätých, laikov, kňazov, blahoslavených. Sú tam prosby, chvály, vďaky. Každý si tam nájde tú pravú, ktorú práve potrebuje. Môžeme sa modliť za rodičov, povolanie ako aj za lásku. Youcat Modlitby pre mladých je po okrajoch doplnený kreslenými postavičkami, ktoré nám ukazujú, za čo sa modlíme, ako aj citátmi a zamysleniami. Ja som si túto brožuru obľúbila a vyhľadám ju vždy, keď si potrebujem okoreniť môj duchovný život. Nájdem tam vždy takú modlitbu, akú najviac potrebujem. Knihu vrelo odporúčam pre všetkých. Veď v Kristovi sme všetci deťmi a sme teda aj mladými.

„Nech je Kristus v hĺbke, Kristus vo výške, Kristus v šírke. Amen.“

 

Youcat Modlitby pre mladých. Prvé vydanie. Karmelitánske nakladateľstvo. Bratislava. 2012,175s. ISBN:9788081350023

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...