Maturita z lásky


maturita z lásky
5/5 - (1 vote)

Za nesmrteľnú dušu znesiem všetky kopance

Túto knižku som dostala na moju maturitu. Počula som už o farárovi Marianovi Kuffovi a nevedela som, čo mám od nej čakať. Maturita je skúška z dospelosti a Maturita z lásky pre mňa po prečítaní tejto knižky dostala reálnu podobu. Kniha je nesmiernym povzbudením do života a ukážkou, ako sa dá s Božou pomocou robiť aj nemožné.

„Keby si vedel, aké velikánske je milosrdenstvo Božie. Tvoje hriechy, moje hriechy sa utopia v Božom milosrdenstve. To je naše šťastie! “

Kniha Maturita z lásky nám ukazuje život pána farára Kuffu. Život, v ktorom sa neustále obetuje pre bezdomovcov, chudobných a alkoholikov. Obetuje sa pre ľudí, ktorí to najviac potrebujú. Jeho život nájdeme v krátkych a výstižných príbehoch z reálneho prostredia. Nedajú sa čítať všetky naraz. Treba si ich nechať odležať v hlave a popremýšľať o nich. Tak sa nám dostane milosti pochopiť Maturitu z lásky.

„Ak nechceš odpustiť, nemodli sa Otčenáš, lebo na seba sťahuješ prekliatie. Neodpusti mi Otče, lebo ani ja neodpustím. Toto sa modlíš.“

Čítanie bolo pre mňa veľmi poučné. Reálny ľudia a problémy vo mne vzbudzovali súcit a pochopenie. V mojom vnútri sa ešte viacej zakorenilo presvedčenie, že ľuďom v núdzi treba pomáhať. Ak to nejde finančne, tak aspoň milým slovom, vypočutím alebo nasmerovaním na osoby, ktoré im môžu pomôcť viacej ako ja. Po prečítaní knihy si každý nájde svoj spôsob, ako môže pomôcť druhým. Pri maturite existujú len dve možnosti, či sme skúškou prešli, alebo nie. Pokúsme sa urobiť všetko preto, aby sme v Božích očiach zmaturovali.

„Boh vždy hrá za teba do poslednej chvíle, neurazí sa, keď ho odmietaš, stále ti dáva nové ponuky.“

Veľmi sa mi páčilo, ako pán farár Kuffa pristupoval k problémom a k ľuďom v núdzi. Ku problému, ktorý sa mne zdal veľmi obtiažny, on dokázal vyriešiť bravúrne a ľudsky. Vrelo vám odporúčam aj ďalšie jeho knihy ako napríklad Kazateľnica života, ktorá je tiež veľmi pútavým čítaním.

KUFFA, Marián. Maturita z lásky. Stará Ľubovnňa: Kumran, 2016, 96 s. ISBN 9788089487745.

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...