Chiara Corbella Petrillo


chiara corbella petrillo
5/5 - (4 votes)

Chiara Corbella Petrillo – Narodili sme sa a už nikdy nezomrieme

Chiara Corbella Petrillo bola mladá žena, ktorá bola výnimočná tým, že Bohu povedala svoje ÁNO, vo všetkom čo pre ňu pripravil. Nemusí sa to zdať ako niečo výnimočné, pretože mnohí prijali vlastný kríž. No Chiara Corbella Petrillo a jej manžel Enrico všetko brali s úsmevom a radosťou. Každý možno čakal, že práve oni budú tí, ktorí budú potrebovať podporu po tom, čo zažili, ale bolo to práve naopak. Príbeh Chiary je známy širšej verejnosti. Pretože, život Chiary a jej rodiny je veľkým svedectvom pre celý svet.

„Utrpenie sme často prirovnávali k tancu. Boh ťa pozýva zatancovať si s ním, a ak povieš áno, zistíš, že spolu s bolesťou prichádza aj pokoj a radosť.“

Chiarin manžel Enrico ako pätnásťročný započul vetu, ktorá ho veľmi oslovila: „Narodili sme sa a už nikdy nezomrieme“. Práve táto veta sprevádzala oboch počas všetkého čo prežili. Neustále si ju opakovali. A práve preto, kniha nesie aj tento názov.

„Jedným z najväčších darov, ktorý nám dali, bolo ich poukázanie na to, že máme len dnešok. A v tejto prítomnosti môžeš byť šťastný oveľa viac, než si si vedel predstaviť.“

Enrico a Chiara si k sebe dlho hľadali cestu. Ako každý pár aj oni sa počas spoločného chodenia nevyhli hádkam a nedorozumeniam. Po všetkých skúškach, ktoré spolu zvládli sa nakoniec rozhodli povedať ÁNO manželskému životu. Vtedy ani jeden z nich netušil, že po ťažkom období chodenia a spoznávania sa, budú mať také harmonické manželstvo.

„Možno má Chiarin príbeh ukázať práve krásu manželstva, ktoré je so svojimi naliehavými potrebami, svojimi darmi a s úsilím naozaj cestou, ktorá posväcuje. Manželia v skutku odhaľujú svetu, ako miluje Boh.

Harmonické manželstvo bolo po čase ešte šťastnejšie keď zistili, že Pán im požehnal dieťa. Chiara sa veľmi tešila, no akosi tušila, že nie je všetko v poriadku. Nakoniec sa jej podozrenie potvrdilo. Bol jej odporučený potrat no ona už bola rozhodnutá, že dieťa donosí. Hoci vedela, že po narodení dcérka Mária zomrie, opäť povedala Bohu ÁNO. Jediné čoho sa bála bolo, ako to príjme Enrico. Či sa rozhodne tento kríž niesť s ňou, alebo ju v tom nechá samú.

„Pri pohľade na obraz Panny Márie zostala ako osvietená. Uvedomila si, že rovnakú situáciu zažila aj Panna Mária. Neobyčajné tehotenstvo, dieťa, ktoré neskôr zomrelo pred jej očami, zažíva chvíľe, keď mala oznámiť všetko Jozefovi, ktorý ešte nič nevedel.“

No Chiarin manžel Enrico mal na vec rovnaký názor. Oboch nič na svete nepresvedčilo, že by mali ísť na potrat, hoci bude žiť len chvíľu. Odovzdali to Márii a všetko brali s radosťou. A možno práve preto, sa tešili zo všetkého, čo im život priniesol.


Musím sa priznať, že keď sa mi kniha dostala do rúk, mala som pocit, že ma príliš nenadchne. Viac menej som čakala, niečo smutné, ubíjajúce pri čom vyplačem všetky slzy. Musím povedať, že som sa veľmi zmýlila. Kniha je plná nádeje a radosti. V Chiarinom živote je veľa ťažkých udalostí, pri ktorých by mnohí (aj ja) mohli zanevrieť na Boha. No Chiara a Enrico ukazujú svetu a všetkým čo je v živote dôležité a ako prijať, čo nám Boh dá.

Knihu Chiara Corbello Petrillo som prečítala za jeden deň. Kniha ma donútila hlbšie sa zamyslieť. Úplne ma odzbrojilo, s akou radosťou Chiara prijímala všetky udalosti života, pri ktorých by som sa ja určite utápala v žiali, sebaľútosti a v slzách. Ďalšia vlastnosť, ktorú na Chiare musí človek obdivovať je, že nech bola v akejkoľvek chvíli, viac myslela na iných ako na seba. Chiara mi bude vo veľa veciach vzorom. A ešte niekoľko dní budem určite v srdci prežívať veľkosť Chiarinho svedectva.

TROISI, Simone a Cristiana PACCINI. Chiara Corbella Petrillo: Narodili sme sa a už nikdy nezomrieme. Prvé vydanie. Bratislava: LÚČ, 2014, 184 s. ISBN 9788071149552.

Komentáre

2 thoughts on “Chiara Corbella Petrillo”

  • Silná kniha, veľké svedectvo úžasnej ženy a matky. Je až nepochopiteľné pre mňa matku ako krásne sa da pripraviť a zvládnuť na smrť svojho dieťaťa. Moje srdce to nedokáže vstrebať. Sila akou sa pripravila na vlastnú smrť je pre mňa silným svedectvom.

    • Ja som sa cítila podobne. Prišlo mi až neskutočné s akou radosťou a pokojom brali smrť svojich detí. Nesmútili, ale tešili sa, že ich detí sú už v nebi. Z oboch manželov aj cez text vyžaroval pokoj a bezhraničná viera.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...