Odvážna v Bohu


Odvážna v Bohu

Kniha Odvážna v Bohu je veľmi dobrou príručkou pre ženy do ich každodenných duchovných bojov. Sonja Corbitt veľmi zrozumiteľným, príjemným a myslím, že aj efektívnym, spôsobom vysvetľuje, aký dôležitý je tento boj. Je však dôležitý a rozhodný aj spôsob, akým sa do tohto neľahkého boja pustíme? Rozhodne áno. Milované, Sonja nám ukáže, ako na to. Poďme všetky do toho, čaká nás boj!

„Nikto nemôže urobiť všetko, ale každý môže bojovať boj za to, čo mu bolo zverené.“

Po prečítaní prvej autorkinej knihy Bohom vyslobodená som dúfala, že časom ma prekvapí niečím novým a som šťastná, že sa tak stalo. Dúfam, že vás neodradí zložitejší začiatok, ktorým sa treba prelúskať. Čas, ktorý venujete tejto knihe naozaj stojí za to, pretože po ťažšom úvode prídu kapitoly, ktoré môžu zmeniť váš život. Najideálnejšie by bolo čítať túto knihu s Bibliou a robiť si poznámky alebo si viesť denník, do ktorého by ste si zaznamenávali nielen dobré rady, ale aj vaše pokroky, ktoré ste dosiahli.

„Diabol vždy ponúka pokušenia, ktoré provokujú nejakú slabosť človeka.“

Určite si nezúfajte, keď váš boj nevyjde alebo si dokonca až oneskorene všimnete, že ste nejaký z bojov prehrali. Skúste sa zamyslieť, akoby ste mali nabudúce konať a poproste Boha, aby vám dal dostatok síl a odvahy boj zvládnuť. Autorka vás bude stále povzbudzovať, milované, pretože nie ste jediné, ktoré tento boj zakusujú. Zároveň vám s láskou pripomenie, že útoky a boje sa budú opakovať, hlavne vtedy, keď to budete najmenej čakať. Možno silný útok príde hneď potom, ako nejaký boj dobojujete. Nezúfajte, je vo vás Duch Svätý!

„Vlastne to, že sme slabí a zlomení, je nevyhnutne potrebné na to, aby sme zakusovali moc jeho lásky a starostlivosti.“

Žiaden z bojov však nezvládnete bez Boha. Musíte prijať tento fakt. A taktiež nemôžete ísť do boja len tak „naľahko“. Potrebujete silné zbrane, ktoré vás nielen ochránia, ale odpovedajú na nepriateľov útok. Sonja Corbitt krásne vysvetľuje, aké zbrane budete potrebovať a tiež ako ich najlepšie využijete. Kniha je rozdelená na dve hlavné časti, ktoré sa ešte delia na kapitoly. Druhá časť s názvom Bezvýhradne milovať si ma veľmi získala. Práve kvôli nej sa budem ku knihe Odvážna k Bohu často vracať.

Odvážna v bohu_zadná obalkaPre mňa bolo čítanie tejto knihy niečím veľmi osobným. V jednom momente som mala pocit, že mi autorka hovorí priamo do duše. Trafila klinec po hlavičke, keď napísala, že častokrát Boha neprosíme o to, čo potrebujeme pre seba, pretože sa cítime nehodní. Áno, aj ja sa bojím prosiť pre seba, pretože sa cítim nielen nehodná, ale aj nedokonalá, neužitočná, zbytočná,… Ako by som mohla predsa prijať Božiu milosť a jeho dary pre seba? Zaujímali by ho moje nesmelé túžby a sny? A práve preto, že mám problém prosiť Boha aj druhých o pomoc pre seba, snažím sa zvládnuť všetko SAMA! Aj vám sa už satan snažil nahovoriť podobné klamstvá?Práve pre tie klamstvá sa musím naučiť správne bojovať a nežiť viac v strachu. Dúfam, že aj vám sa podarí v knihe Odvážna v Bohu nájsť to, čo pre svoj život potrebujete.

„Pokora je pôdou, v ktorej rastú všetky ostatné čnosti.“

Ak vás moja recenzia na knihu Odvážna v Bohu zaujala, môžete si ju pohodlne zakúpiť na zachej.sk

CORBITT. Sonja. Odvážna v Bohu. Prvé vydanie. zachej.sk 2018. 274s. ISBN: 9788089866441.

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...