Mama, si úžasná


Mama, si úžasná
5/5 - (1 vote)

Mama, si úžasná ako skvelo mi to znie. Ktorá mama o sebe smelo povie som úžasná mama? Ja  to nedokážem, a ty? A čo tvoja mama? Stasi Eldredge ani teraz nesklamala a dokázala na pár stránok napísať slová, ktoré oslovia každú mamu, každú ženu. Mamy, nájdite si dve hodinky času a prečítajte si túto jedinečnú knižočku, ktorá vám dokáže rozjasniť deň a opäť vdýchnuť radosť do vášho životného povolania.

Od svojej matky sa učíme hodnote ženského života, čo znamená byť ženou: ako vyzerá ženskosť, ako by mala vyzerať a ako žiť ako žena. Od svojej matky sa učíme veľa vecí. Veľa vecí prijímame. Najdôležitejšia vec, ktorú máme dostávať od svojej matky – a najdôležitejšia vec, ktorú máme ponúkať ako matky – je láskavosť.

Ako každá mama, aj autorka vie, že povolanie matky nie je vždy ružovou záhradou. Toto povolanie nie je len povolaním žien, ktoré porodili svoje deti, ale tých, ktoré síce deti nemajú ale svojou opaterou a láskavosťou sú matkami tam kde ich Boh poslal.

Matky nám majú ukázať milosrdnú tvár Boha. Láskavosť je to, čo sme potrebovali od svojej matky, a to, čo od nás najviac potrebujú naše deti.

A práve preto, je nesmierne dôležité, aby sme toto povolanie nielen prežívali, ale naplno žili a modlili sa zaň. Často krát už totiž nemáme silu na ďalšiu hodinu pri rozbláznených deťoch, keď sa zároveň snažíme variť, žehliť, nakupovať či pomôcť priateľke, ktorá je na tom horšie ako my samy. Práve v tých najťažších chvíľach sa utiekajme k nebeskej matke, ktorá by mala byť vzorom, pre každú ženu. A tiež sa utiekajme k Bohu. Hoci možno práve v tej chvíli nemáme silu na modlitbu, vyšlime tichú prosbu, Bože pomôž, nebeská matka stoj pri mne. Tak ako to cítime.

Keď sú vaše deti malé, príliš veľa si nevyčítajte. Povedzte prepáč. Pri svojich deťoch urobíte chyby. Stáva sa to. Niekedy stratíme trpezlivosť. Niekedy urobíme zlé rozhodnutie. Niekedy sa potrebujeme ospravedlniť. Nebojme sa. Nech vidia vašu pokoru. Nech zakúsia, aké je to ponúkať odpustenie.

Keď som chytila do ruky knihu Mama, si úžasná povedala som si, čo už len môže v sebe ukrývať takáto mini knižočka? Zdanie klamalo. Aj tých pár strán dokáže urobiť veľmi veľa. Mne pomohla niektoré veci pochopiť a napraviť k lepšiemu. Niektoré zo strán mám chuť vyvesiť si na steny v byte a denne si ich sama pre seba opakovať.

Knihu Mama, si úžasná vrelo odporúčam ako darček na deň matiek, alebo akýkoľvek sviatok vašej matke. Keďže knižočka má necelých 50 strán a to tiež veľmi malého formátu, dokáže si nájsť určite čas aj veľmi zaneprázdnená mamička. Želám vám všetkým, aby ste boli úžasné mamy, pre svoje úžasné deti. A taktiež nezabudnite povedať tej svoje mame: Mama si úžasná, ľúbim ťa.

ELDREDGE, Stasi. Mama, si úžasnáRedemptoristi. 2017 48s. ISBN 978-80-89342-40-2

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...