Od zlozvykov k dobrým návykom


Od zlozvykov k dobrým návykom
5/5 - (1 vote)

Možno sa snažíme zmeniť vo svojom živote zásadné veci, možno bojujeme len s maličkosťou, ktorá sa nám nepáči. Nevieme prestať fajčiť či sa nevieme naučiť po sebe hneď upratovať? Alebo chceme byť len o trošku viac pozitívny či vedieť povzbudiť ľudí okolo nás? Ak odpovedáte na niečo kladne, rozhodne si prečítajte knihu od Joyce Meyer: Od zlozvykov k dobrým návykom. Ale aj keď sa vám zdá, že nechcete nič meniť a ste spokojný, vtedy ešte viac odporúčam túto knihu, aby vám otvorila oči a posunula k lepšiemu JA.

„Kam myseľ bočí, tam človek vkročí. Dbaj preto na to, aby sa tvoje myšlienky týkali viac toho, čo chceš dosiahnuť, než toho, čomu sa chceš vyhnúť.“

Keď som dostala do rúk túto knihu, bola som mierne skeptická. Bála som sa, že to budú lacné rady do života, ktoré počúvame zo všetkých strán a nevieme sa podľa nich riadiť. Ale opak bol pravdou. Táto kniha mi dala doslova facku a začala som rozmýšľať, čo všetko idem na svojom živote zmeniť. Skladá sa zo 17tich kapitol, ktoré sa venujú témam ako: Boží návyk, Pocit šťastia, Štedrosť, Viera, Rozhodnosť, Sebavedomie, Povzbudenie… V každej kapitole nájdeme povzbudenie autorky, citát zo Svätého písma či rady, ako v danej oblasti napredovať.

„Boh nás stvoril úžasným spôsobom a dal nám schopnosť stať sa výnimočnými ľuďmi, kľúčom k tomu je opakovanie: ním sa totiž dobré činnosti stávajú našou prirodzenou súčasťou.“

Autorka Joyce Meyer vie, ako osloviť čitateľa. Už na začiatku čitateľa zaujme a venuje sa anatómii zvyku, popisuje ho do hĺbky a tým ľahšie prídeme na to, ako zlozvyk odstrániť. Ale nevenuje sa len zlozvykom. Veľkú časť knihy venuje dobrým návykom a pozitívnemu prístupu k veciam v našom živote. Opisuje, ako sa netreba vzdávať v žiadnej časti nášho života, ako treba vytrvať v budovaní si návykov či byť štedrí a nebrať život príliš vážne. Do každej kapitoly vkladá Boží zámer s ľuďmi cez Sväté písmo a ukáže aj z vlastnej skúsenosti, že všetko sa dá, keď sa chce.

„Ubezpečujem ťa, že s Božou pomocou to dokážeš. Možno máš veľa zlozvykov týkajúcich sa myslenia a slov, ale všetky sa môžu zmeniť. Nastal čas, aby si si obnovil myseľ a stal sa človekom, akým ťa Boh chce mať.“

Táto kniha ma naozaj oslovila a zaujala už od prvej stránky. Je to prvá publikácia od tejto autorky, ktorú som čítala, ale verím, že nie posledná. Je poučná, zaujímavá a praktická do života. Keďže autorka dáva veľa príkladov zo života, máme nielen návod ako na to, ale aj dôkaz, že sa to dá. Rozhodne odporúčam prečítať si toto geniálne dielo, ktoré nám pomôže spomaliť a vychutnať si život o trošičku viac.

Ak vás recenzia na knihu Od zlozvykov k dobrým návykom zaujala, môžete si ju zakúpiť na zachej.sk

MEYER, Joyce. Od zlozvykov k dobrým návykom. Slovo života international. 2014, s 167. ISBN 9788089165414

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...