Sebavedomá žena


Sebavedomá žena
5/5 - (1 vote)

Kniha Sebavedomá žena od Joyce Meyer sa už od prvých strán stala knihou môjho života. Jej myšlienky sú nielen výnimočné, ale hlavne majú moc zmeniť život, ak sa odhodláme konať podľa nich. Musíme však prekonať strach a odvážne sa pustiť do boja o našu slobodu a náš život. Boh pre nás prichystal mnohé nádherné veci, no niektoré si kvôli strachu necháme uniknúť pomedzi prsty. Ženy vyzývam vás NEBOJTE SA, ŽITE, PLŇTE SI SVOJE SNY! Ak neviete ako na to a bojíte sa mnohých vecí vezmite do rúk knihu Sebavedomá žena.

„Neistota a nedostatok sebavedomia dokážu okradnúť o úžasný život, aký vám Boh naplánoval.“

Joyce Meyer si v živote prežila veľa zlého. Podobne ako mnohé iné ženy, kvôli svojim zraneniam bola plná neistoty, nenávisti voči sebe samej a strachu. Jej otec ju sexuálne a psychicky zneužíval, čo značne ovplyvnilo jej život. No Joyce sa podarilo oslobodiť sa a vykročiť na cestu slobody a odvahy. Napriek tomu, že zažila situácie, ktoré by iných položili, ona sa nevzdala a vykročila do nového života, v ktorom bojuje za svoju odvahu. Keďže vie, aké ťažké je žiť v strachu, a koľko námahy človeka stojí oslobodiť sa od neho, prostredníctvom knihy Sebavedomá žena chce pomôcť ženám s rovnakým problémom.

Poznáte polemizovanie nad tým, čo by bolo keby. Uvediem pár príkladov na nekonečné keby. Keby som mala istotu, že ostatné autá budú jazdiť podľa pravidiel, nebála by som sa šoférovať ani do susedného štátu. Keby som sa nebála, že sa mi stane niečo zlé, išla by som na cestu okolo sveta. Keby som sa vedela, že to zvládnem, rada by som mala viac detí, no ako môžem vedieť, že ich dobré vychovám? Keby, keby, keby…. Skúšali ste na svoje „keby“ pozrieť z druhej strany a odhaliť, o čo všetko vás pripravuje strach z neznámeho? Viete, že často krát je strach úplne zbytočný a keby sme ho prekonali, prišli by sme na to, že sa vlastne nemáme ani čoho báť? Prípadne, že to, čoho sa desíme nie je nakoniec až také strašné? Strach má totiž len takú váhu akú dáme my samy. A bude nás držať vo svojich pazúroch len dovtedy kým mu to dovolíme!

„Keby sme sa natoľko nezameriavali na to, ako sa vyhnúť bolesti, strach by nad nami nemal moc.“

Rozmýšľali ste už niekedy kde sa strach vzal? Prečo toľkých ľudí sužujú mnohé fóbie, ktoré im bránia tešiť sa zo života? Kto je za týmito útokmi na človeka? Keď sa hlbšie zamyslíte nad tým, ako strach funguje, a že je to vlastne klamstvo, objavíte, že je to práve satan, ktorý vám často krát nahovára, čo všetko nezvládnete a čoho všetkého sa máte báť. Ako však bojovať proti strachu a proti satanovi, ktorý útočí tak nečakane a intenzívne?

„Som presvedčená, že strach je hlavnou zbraňou, ktorú satan používa proti ľuďom. Strach zo zlyhania, posudzovania a kritiky má za následok, že zakopávame svoje talenty a dávame sa na ústup. Strachu sa zbavíme až vtedy, keď sa pevne rozhodneme nebáť sa.“

Tým, že sa necháme ovládať svojimi strachmi, nielen prídeme o niečo výnimočné, čo nám Boh pripravil pre nás, ale ovplyvňujeme aj druhých. Rovnako ako úsmev aj strach je nákazlivý. Keď sa bojíte nejakej veci, je pravdepodobné, že rovnaký strach vypestujete aj vo svojich deťoch či blízkych. Nebolo by lepšie a krajšie „nakaziť“ ostatných radosťou zo života a svojim úsmevom? Je jasné, že niektoré strachy nikdy nezmiznú, je však dôležite konať aj napriek nim. Joyce Meyer každou vetou vo svojej knihe ukazuje, aké dôležité je nenechať sa nim ovládať. Boh nám predsa nedal ducha bojazlivosti, ale ducha odvahy. Aj vy máte v sebe tohto ducha, dovoľte mu konať vo vašom živote!

Už je to čosi vyše roka, kedy som sa niekoľko dní odhodlávala, či pokračovať v písaní recenzií. Do mojej mysle sa stále viac a viac vkrádali hlasy, aby som sa na to vykašľala, že je to zbytočné, že recenzie na kresťanské knihy aj tak nik nečíta a moje úsilie nikoho neovplyvní. V jednej chvíli som si povedala, že skončím. No pred tým ma napadlo pozrieť si sledovanosť. Ak bude aspoň 50 ľudí, ktorí sú ochotní prečítať si, čo píšem o knihách budem pokračovať. Nepamätám si presné číslo, ale viem že ich bolo viac ako 200 (vám sa to zdá možno málo, no pre mňa to bolo obrovské číslo!). Viac ako 200 ľudí číta a nechá sa možno inšpirovať pri výbere kníh mnou? Ó Pane, toto som naozaj nečakala, utvrdil si ma v tom, že má zmysel pokračovať, aj keď mám pocit, že to nejde, darujem svoj čas, svoje úsilie a ty doplň, čo ja už nezvládam. A Boh ma odmenil za moju vytrvalosť a teraz je to mesačne okolo 600 ľudí, ktorí čítate tento blog! Boh mi vyrazil dych, keď som to uvidela.

„Ak spravíte všetko, čo bude vo vašich silách, Boh doplní to, čo už nezvládnete.“

Aj vy ste už niekedy zažili podobnú situáciu? Ako ste sa rozhodli? Nechali ste sa ovplyvniť strachom, hlasmi zlého, názormi okolia? Rozhodnite sa už dnes pre zmenu vo vašom živote! Boh vám nielenže pomôže, ale nakoniec aj odmení vaše úsilie.

Musím priznať, že niektoré knihy s hlbšími myšlienkami sa mi čítajú veľmi ťažko, ale keďže viem, že môžem vďaka nim podrásť vo viere pokračujem, hoci niekedy to ide veľmi ťažko. Myslím, že každý človek cíti, že potrebuje napredovať v živote a stále sa zlepšovať a učiť sa. A rovnako to má byť aj vo viere. Ja som veľmi dlho a pracne hľadala autorku alebo autora, ktorý mi sadne. Autorku Joyce Meyer som objavila vďaka aplikácií Biblia, kde je niekoľko plánov na čítanie, v ktorých sa nachádzajú jej myšlienky. Už vtedy, po prečítaní prvých myšlienok som objavila, že táto autorka je veľmi výnimočným človekom. Spôsob jej písania a myšlienky, ktorým sa venuje vo svojich knihách sa mi až vrýva pod kožu. Dúfam, že sa mi podarí prečítať, čo najviac kníh od tejto kvalitnej autorky, ktoré budú pokladom našej rodinnej knižnice.

Ak ste sa rozhodli, že sa viac nechcete báť, odporúčam vám siahnuť po knihe Sebavedomá žena, v ktorej nájdete mnoho rád, niekoľko povzbudivých príbehov o tom, ako autorka a mnohí iní prekonávajú svoje strachy a nástrahy zlého. Môžete si ju kúpiť na zachej.sk

„Odvahu máme po ruke rovnako ako strach. Je na nás, či sa rozhodneme odmietnuť strach a vybrať si odvahu.“

MEYER, Joyce. Sebavedomá žena. Prvé vydanie. Slovo života international Bratislava. 2016. 269s. ISBN 978-80-89165-50-6

Komentáre

2 thoughts on “Sebavedomá žena”

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...