Slúžka z Fairbourne Hall


Slúžka z Fairbourne Hall
4.8/5 - (9 votes)

Margaret Macyová samá onedlho stať veľmi bohatou mladou dámou. Dedičstvo jej však vyplatia až po narodeninách. Jej nevlastný otec, Sterling Benton bohatstvo svojej manželky dávno minul a teraz sa rozhodol zmocniť sa Margaretinho dedičstva. Vymyslel preto zákerný plán. Rozhodol sa vydať ju skôr ako sa k svojmu dedičstvu Margaret dostane. Za manžela jej vybral svojho synovca Marcusa.

„Dúfajme, že máš pravdu. No predsa len, ak si veci zbabral až tak, ako hovoríš, môže nám počas chvíľky nepozornosti ujsť s nejakým oportunistickým krásavcom. A to nesmieme dopustiť.“

slúžka z Fairbourne HallKeď sa Margaret dozvedela, čo nevlastný otec so synovcom Marcusom chystajú, rozhodla sa, že odíde. Keď už nemohla inak, ukradla mu pár mincí v nádejí, že si to nevšimne. Práve kvôli možnému úteku jej Sterling Benton nikdy nedával veľa peňazí. Krádež si však všimli, no obvinili z nej slúžku. Keď slúžka odchádzala do Londýna, Margaret ju uprosila nech ju vezme so sebou a ona jej za to napíše skvelé odporúčanie do nového zamestnania. Keďže mala málo peňazí, odišla so svojou bývalou slúžkou na trh práce a rozhodla sa nájsť si prácu komornej. Nakoniec ju však zamestnali ako slúžku.

„Margaret Macyová ako slúžka v domácnosti? Toto pomyslenie bolo na jednej strane pokorujúce, na druhej v nej vzbudzovalo strach. Nebude mať ani potuchy o tom, čo treba robiť.“

Muž, ktorý ju najal, jej vysvetlil, čo bude jej náplňou práce a pre koho bude pracovať. Nemohla uveriť tomu, že sa práve zamestnala ako slúžka do sídla k mužom, ktorí jej kedysi dvorili. Nathaniel Upchurch ju dokonca požiadal o ruku a teraz trpko ľutovala, že ho odmietla. Akýkoľvek muž, by bol lepší ako Marcus. Lewis Upchurch, kvôli, ktorému odmietla Nathanielovu ponuku, to s ňou nemyslel vážne.

Úsmev mu čoskoro zvädol a večeral bez toho, aby si uvedomoval, čo konzumuje. Akokoľvek sa s tým snažil bojovať, myseľ mu vždy zablúdila k tomu bolestnému dňu, kedy ho Margaret Macyová odstavila na vedľajšiu koľaj.“

Tak sa zo dňa na deň z Margret Macyovej stala Nora Garretová slúžka z Fairbourne Hall. Odhodlala sa vydržať v pozicií slúžky do dňa jej narodenín.

Bude Margaret ako slúžka z Fairbourne Hall zamaskovaná tak, že ju neodhalia bratia Upchurchovci?
Dokáže sa pokoriť a plniť povinnosti slúžky?
Objaví jej nevlastný otec spôsob ako ju vylákať z úkrytu?

Slúžka z Fairbourne Hall, je zatiaľ najlepšia kniha akú som od autorky čítala. Je dynamincká, napínavá a miestami tajomná. Obdivujem odvahu Margaret vzoprieť sa nevlastnému otcovi a vziať život do vlastných rúk. Takmer bez peňazí odísť z domu a úplne zmeniť spôsob života. Veľmi sa mi páčilo, ako dynamicky autorka pracuje s dejom a detailne opisuje prácu služobníctva. Niekedy som sa až zasmiala nad Margaretinou reakciou na bežné i tie menej bežné práce obyčajných ľudí.

Kniha nie je typickou presladenou historickou romancou, čo beriem ako veľké plus. Ako mínus beriem, otvorenejší záver, ktorý mi pripadal akýsi načrtnutý. Čo by nasledovalo potom, keď už Margaret nebola slúžka z Fairbourne Hall, si len domýšľam. Každopádne ku knižke sa ešte rada vrátim, lebo počas čítania som si príjemne oddýchla aj sa zabavila.

KLASSENOVÁ, Julie. Súžka z Fairbourne Hall. i527.net, 2015. ISBN 9788097144890.

 

Komentáre

2 thoughts on “Slúžka z Fairbourne Hall”

  • Ďakujem za túto knihu, pomohla mi zvládnuť strasti brušnej chrípky. Od prvej stránky napínavá, perfektná zápletka a mnoho historických údajov ako to mali slúžky ťažké. Romantika – taká pekná ako mám rada.:)

  • Klassenová je tiež super autorka, milujem takéto historicko – romantické knihy, musela som si ju kúpiť, aj ďalšie Klassenovky – kto by chcel, môžem požičať 🙂 Určite si kúpim aj ďalšie, len čo vyjdú v slovenčine.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...