Učiteľ tanca


ucitel tanca
4.1/5 - (7 votes)

Učiteľ tanca Alec Valcourt sa presťahoval s matkou a sestrou k strýkovi do odľahlej dedinky v grófstve Devonshire. Otec ich opustil a tak sa Alec stáva zo dňa na deň nielen hlavou rodiny, ale aj jej živiteľom. Predpokladal, že ako učiteľ tanca a šermu nebude mať núdzu o žiakov a teda ani o peniaze. Preto ho prekvapilo, že lady Midwinterová, ktorá bola vedúcou osobou dediny tanec zakázala.

„Dôvod nie je až taký dôležitý, chlapče. Faktom je, že v Beaworthy sa netancuje už dvadsať rokov a nepredpokladám, že by sa to tvojim príchodom zmenilo.“

utzadAlec napriek zákazu obchádzal domy, dievčenskú školu a ponúkal svoje služby. No nik nechcel mať s tancom nič spoločné. Keďže nemal ako zarobiť peniaze, musel prijať, že ich dočasne bude živiť strýko Ramsay. Aby predsa len nezačal  učiť tanec, lady Midwinterová mu ponúkla prácu v jeho dome s podmienkou, že sa nesmie stretávať s jej dcérou Juliou. Napriek tomu sa s ňou stretol. Spočiatku sa snažil udržiavať si od Julie odstup, aby ho nevyhodili. Lady Midwinterová si to všimla a tak sa rozhodla, že si zistí o Alecovi Valcourtovi viac od priateľky z Londýna. Nešlo jej do hlavy prečo sa mladý učiteľ tanca zo dňa na deň vysťahoval z Londýna.

„To moja matka neschvaľuje tanec. Ja proti nemu nič nenamietam. Ako by som aj mohla?“ Nadvihla bradu a s vážnym výrazom si položila ruku na srdce: „Ja, Julia Midwinterová, som ešte nikdy netancovala.“

Napriek nepísanému zákazu Alecovi ponúkali Allenovci, aby naučil ich deti tancovať. Spočiatku nechcel, ale keď zistil, že lady Midwinterová sa ide o ňom informovať, rozhodol sa, že si nemôže dovoliť prepásť takúto príležitosť. Medzi tým Julia začala odhaľovať minulosť a pomaly začala zisťovať, prečo je v ich dedine tanec zakázaný.

Podarí sa lady Midwinterovej zistiť kvôli akému škandálu musel Alec s rodinou opustiť Londýn?
Odhalí Julia šokujúcu minulosť?
Aký bol pravý dôvod na zákaz tancovania?

Kniha Učiteľ tanca je druhá, ktorú som od Julie Klassenovej čítala. Možno práve preto, že svojim prvým historickým románom nasadila latku vysoko, očakávala som od nej viac. Táto kniha ma neupútala ako Učiteľova dcéra. Čo môžem vyzdvihnúť je to, že je to prvá kniha, ktorá vysvetľuje aké dôležité bolo v tej dobe ovládať tanec. Práve tancom mohli mladé dámy zaujať počas spoločenskej sezóny budúcich manželov. Pri tanci mohli ženy aj muži navzájom odhaliť to, akým človekom ich budúci partner asi je.

Ďalšia vec, ktorú by som vytkla tejto knihe je to, že podobnú dejovú zápletku už zrejme každý videl v nejakom zo súčasných filmov. Prišlo mi to na Julie Klassenovú málo originálne. Napriek tomuto nedostatku, to bolo pekné čítanie. Táto kniha určite poteší nejednu milovníčku historických romancí.

.KLASSENOVÁ, Julie. Učiteľ tanca. i527.net, 2013. ISBN 9788097144845.

Komentáre

3 thoughts on “Učiteľ tanca”

  • Úplne súhlasím s Veronikou. Táto kniha bola síce napínavá, ale nešla do hĺbky. Také letné čítanie. Ostatným dvom nemôže konkurovať

  • Pridávam sa, kniha sa mi páčila, dobré čítanie, ale z tých troch „klassenoviek“ je najslabšia. Ale to neznamená, že by ste ju nemali čítať, oddýchnete si a zaujme vás… Napínavý, zaujímavý príbeh…

  • Žaneta Gajdošová

    Osobne nemám rada sladkú romantiku takže táto kniha má až tak neuchvatila, ale da sa čítať. Myslím, že milovníkov sladkých románov bude baviť.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...