Svadobné šaty


Svadobné šaty
4.5/5 - (4 votes)

Román Svadobné šaty od Rachel Hauck by som opísala slovom Okuzľújuci. Príbehy štyroch žien, ktoré spája láska a rovnaké svadobné šaty sa vám dostanú pod kožu. Božiu milosť, lásku a dokonalé načasovanie je v románe cítiť na každej stránke. Zamilujete si Charlotte s citom pre nájdenie dokonalých šiat pre každú nevestu, ako aj Emily, ktorá sa rozhoduje medzi láskou k dvom mužom. Nesmieme zabudnúť ani na Hillary a Grace, ktoré posunú dokonalé šaty tým pravým majiteľkám. Začítajte sa do stránok, v ktorých nájdete pohladenie pre dušu a nekonečnú Božiu lásku.

„Evanjelium. Vždy sa hodí. Netreba ho meniť. Dobrá novina je vždy dobrá. Nikdy nevyjde z módy a vždy zapadne. Radostnú zvesť potrebujeme počuť stále.“

Na knihe ma oslovilo úplne všetko. Obálka a názov prezrádzali jednu z hlavných tém. Tešila som sa, že budem spoznávať osud nie len jednej hlavnej hrdinky ale hneď štyroch, ktoré mali možnosť vydávať sa v tajomných šatách. O prvej predstaviteľke Charlotte zistíme, že sa má čochvíľa vydávať, ale nemá šaty a prestáva si byť istá snúbencom. Stačí pár mesačná známosť na založenie si rodiny? Je Tim ten pravý? Charlotta sa snaží nájsť odpovede a popritom nechcene kúpi kufor so svadobnými šatami. Aj po vyše sto rokoch vyzerajú ako nové, neoblečené a neprešívané. Pokúsi sa nájsť pravú nevestu pre tieto šaty ako aj ich predchádzajúce majiteľky.

Jednou zo žien, ktorá ma zaujala, bola Emily. Mladá, odvážna, nebojácna žena, ktorá si stála za svojím názorom a ani v roku 1912 sa nebála, že ju odsúdia za stretávanie sa s „čiernymi“ obyvateľmi mesta. Má sa vydávať a jej matka riadi všetko podľa seba. Ale koho ľúbi naozaj? Phillipa, ktorého si ma vziať alebo Daniela, ktorý bol jej prvá a azda aj pravá láska? Rozhodne sa včas a správne?

„Duch robí to, čo chce, slečna! Viete, je to veľmi podobné, ako keď upratujete. Občas musíte vyhádzať všetku bielizeň z komody, vyčistiť ju a vyrovnať. Duch robí to isté s nami a s našimi hriechmi.“… „Ukáže ich len tebe. Nie všetkým. Potom človek začne plakať. Alebo sa triasť. Alebo prosiť o odpustenie. Potom Duch všetko urovná a osoba je čistá a uprataná vnútri. Radostná.“

Čítanie tejto knihy mi dodalo nádej, že počkať na toho pravého a vydržať s čistotou až do svadby stojí za to. Božiu prítomnosť bolo cítiť v živote každej ženy. Veľmi sa mi páčil štýl písania autorky. Dokázala čitateľa úplne vtiahnuť do deja. Mala som pocit, že žijem v románe so ženami. Tiež sa mi páčilo, ako dokázala opísať svadobé šaty, vykresliť lásku medzi mužom a ženou a poprepletať tajomstvá medzi generáciami žien.

Román Svadobné šaty naozaj stojí za prečítanie. Ja som sa od neho nevedela odtrhnúť a prečítala som ho doslova na posedenie. Nedá sa mu nič vytknúť. Osudy žien sa zaujímavo a prekvapivo prepletajú, hľadanie pravej lásky je až bolestivo skutočné a popri všetkom nám pred očami ožívajú nádherné svadobné šaty. Nezabudnuteľná Božia prítomnosť a milosť v životoch všetkých žien vám zoberie dych. Nechajte sa vtiahnuť do Svadobných šiat!

„Ľudia z jej rodiny, aj priatelia, žili jednoduchý, tichý kresťanský život, robili dobre a každú nedeľu zapĺňali lavice kostola. Ale toto? Boh prišiel za ňou uprostred týždňa? Keď Emily kráčala povedľa Taffy, mala posvätný pocit, že sa jej dotýka niečo božské.“

 

Ak vás román Svadobné šaty zaujal, môžte si ho zakúpiť na zachej.sk

HAUCK, Rachel. Svadobné šaty. Prvé vydanie. Christian Project Support 2017. 311s. ISBN: 9788089793228

Komentáre

2 thoughts on “Svadobné šaty”

  • Ach, táto kniha ma zaujala hneď, ako som ju po prvýkrát zbadala. Chcela som ju kúpiť mamine na Vianoce, no tam nakoniec padla iná voľba, ale myslím, že skôr či neskôr sa táto publikácia dostane aj ku mne – a tým pádom aj ku nej 🙂 Milujem kresťanské romány a zatiaľ ma takmer žiaden nesklamal – cítim, že to nebude ani v tomto prípade, už teraz sa neviem dočkať, kedy sa do príbehu začítam♥
    Veľmi pekná recenzia, prajem krásny deň 😉

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...