Dotyk anjelských krídel


Dotyk anjelských krídel
4/5 - (1 vote)

 

Na knižný trh konečne prišiel záverečný diel Anjelskej misie. Tretí diel Dotyk anjelských krídel je dobrodružnými scénami priam nabitý. Mary Catherine ešte vždy tají všetkým svojim blízkym vážnosť svojho zdravotného stavu. V hĺbke srdca vie, že by ju presviedčali, aby nikam necestovala. Napriek Marcusovej neochvejnej láske odchádza na svoju vysnívanú cestu do Afriky, kde chce pomáhať deťom. Tím anjelov teraz stojí pred zložitým problémom. Tvrdohlavosť Mary Catherine je totiž tvrdší oriešok ako ktokoľvek z nich čakal.

„O výsledku misie totiž môžu rozhodnúť hodiny. A nielen o ňom. Aj o osude ľudstva.“

Situácia ešte nikdy nebola taká vážna ako práve teraz. A práve preto sú na svet poslaní až štyria anjeli. Jag, Beck, Ember aj Aspyn si uvedomujú, že teraz ide o všetko. Táto anjelská misia jednoducho musí vyjsť, aby sa mohol narodiť chlapec, ktorý obráti mnohých ľudí. Proti úsiliu anjelov však nie sú len temné sily, ale aj samotná Mary Catherine, ktorá si ide svojhlavo za svojím. Znamenia od Boha, ktoré jej jednoznačne ukazujú, aby ostala, si vytrvalo vykladá po svojom alebo ich ignoruje. Nepresvedčí ju ani fakt, že v Afrike začína pociťovať výraznú slabosť a práve preto sa Ember rozhodne byť pri nej čo najbližšie, aby zabránila katastrofe, ktorá sa nezvratne blíži. Medzitým sa ostatní anjeli snažia všemožne presvedčiť Marcusa, aby vytrval vo svojej láske, pretože to vyzerá tak, že on je jediný, kto ju môže zachrániť. Prehltne Marcus Dilinger svoju hrdosť a pôjde za svojou láskou napriek viacnásobnému odmietnutiu?

„Cítila, že na zemi už dlho nepobudne. Napriek tomu prežívala pokoj, spokojnosť a istotu, ktoré nepoznali hraníc. Jej viera nezávisela od okolností alebo choroby, ba ani od toho, či ešte niekedy uvidí Marcusa. Jej viera bola ukotvená v Kristovi.“

Myslím, že mnohým sa môže zdať konanie Mary Catherine úplne iracionálne. Boh sa ju očividne snaží zachrániť, no ona akoby to úplne prehliadala. Rozhodla sa, že vie, čo je pre ňu najlepšie a nechcela prijať, že možno s ňou má Boh iné plány, oveľa väčšie a lepšie ako si ona vysnívala. Nikdy si nedovoľovala snívať o vlastnej rodine a práve preto nepočúvala Boží hlas, ktorý jej našepkával cestu, ktorá sa jej zdala až priveľmi krásna. Každý z nás to už snáď zažil. Tužíme po niečom krásnom, no bojíme sa to prijať, pretože si možno mylne myslíme, že toho nie sme hodní alebo to nie je možné. Boh je však NÁŠ MILUJÚCI OTEC. On nám dáva, to po čom naozaj túži naša duša a ešte oveľa viac. Áno, nie vždy nám dá všetko, nie vtedy, keď to čakáme, no dáva nám vždy to, čo NAOZAJ POTREBUJEME. Je však nesmierne dôležité stíšiť sa a VNÍMAŤ BOŽÍ HLAS.

Boh častokrát využíva našich priateľov, rodinu či situáciu na to, aby k nám prehovoril. Párkrát sa mi stalo, že som zapochybovala o tom, že správa bola naozaj adresovaná mne a tak sa pýtam, naozaj Pane? To sa mi nezdá, znie to až príliš krásne, príliš lákavo. A verte alebo nie On mi to potvrdil už mnohokrát, rovnakými slovami z iného smeru. Niekedy musel aj viackrát, lebo som sa bála uveriť, rovnako ako Mary Catherine, že by to mohol myslieť vážne. A čo vraví vám? Počujete, ako sa vám snaží ukázať smer vašej cesty?

„Vrývala si do pamäti tento okamih, keď sa opatrne pohojdávali v rytme vĺn. Nikdy predtým sa necítila tak bezpečne. A taká milovaná.“

Ak sa vám moja recenzia páčila, určite si prečítajte sériu kníh Anjelská misia. Karen Kingsburyová už napísala viacero krásnych románov, z ktorých by som vám odporúčala najmä Most, Čas tancovať a Čas objať sa.

 

Prajem vám príjemný čitateľský zážitok pri knihe Dotyk anjelských krídel a tiež to, aby sa vám vždy podarilo zachytiť Boží hlas.

 

KINGSBURY, Karen. Anjelská misia 3: Dotyk anjelských krídel. Prvé vydanie. Kumran.sk 2021. 272s. mäkká väzba. ISBN: 978-80-89993-35-2

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...