Studený výstrel


Studený výstrel
5/5 - (2 votes)

Chrabrosť z Chesapeaku – kniha prvá

Po skvelej sérii Aljašská odvaha Dani Pettreyová prichádza s novou sériou Chrabrosť z Chesapeaku. Napätie v románe Studený výstrel by sa dalo krájať hneď od úvodných strán. Pátranie, ktoré sa stále viac zamotáva a nebezpečie sa stupňuje. Ak máte radi dobrodružné kresťanské romány, tak príbeh o bývalom uznávanom ostreľovačovi Griffinovi McCrayovi a forenznej antropologičke Finley Scottovej, ktorí pátrajú po záhadnom vrahovi je určený práve vám.

Forenzná antropologička Finley pracuje na výskume v parku v Gettysburgu. Dúfa, že možno nájde ostatky z obdobia občianskej vojny, ktoré možno dopovedia nevypovedané. Svoju prácu brala veľmi zodpovedne, pretože chcela pomôcť tým, ktorí sa už brániť nemohli. Na jej veľké prekvapenie však ostatky, ktoré sa našli vôbec nepatria niekomu z občianskej vojny, ale osobe, ktorá ešte pred rokom žila. Situácia je vážna a očarujúcej Finley prichádza na pomoc tajomný strážnik Griffin, ktorý sa snaží ukryť svoju minulosť pred svetom.

Kľúčovými hrdinami tejto série sú štyria dobrí priatelia Griffin, Luke, Parker a Declen. Nádherné priateľstvo sa však rozpadlo, keď Luke záhadne zmizol. Parker, Declen a Griffin sa vyberali každý svojou cestou. Nečakane ich však spojí hľadanie vraha, ktorý sa snaží, aby obeť nikdy nebola identifikovaná. Griffin teda nemá na výber a musí proti svojej vôli odhaliť pravdu o svojej minulosti aj pred Finley, do ktorej sa na prvý pohľad zamiloval. Bude ho však ona milovať, keď spozná jeho temné tajomstvo?

„Cestou zo strelnice jej Griffin vysvetlil, že studený výstrel je prvý výstrel z pušky ostreľovača. Bez prípravy, bez nástrelu. Iba „chladná“ strela. Tento výraz tomu pridal nový krutý význam – bez zľutovania, chladnokrvne.

Vyšetrovanie postupne naberá na grádoch a situácia sa čoraz viac zamotáva. Je potrebné, aby viac ľudí priložilo ruku k dielu. Dôkazy sú nejasné, a navyše niekto začal ohrozovať vyšetrovateľov. Prečo sa vrah snaží zmariť identifikáciu aj za cenu, že pri vražde a ohrozovaní ďalších ho môžu skôr odhaliť? Kto je záhadná obeť? Podarí sa vyriešiť prípad, od ktorého dávajú preč ruky aj agenti FBI?

„…Boh odhaľuje cez zlomenosť krásu a používa tie najmenšie kúsky, aby vytvoril celok. Napriek jej práci, množstvu ohavností, ktoré videla, a jej vlastným zápasom, dôverovala Bohu na najtemnejších miestach.“

Dobrodružný román Studený výstrel nebol zaujímavý len vyšetrovaním vraždy a objasňovaním jej motívu. Mňa osobne najviac zaujal boj hrdinov, ktorý prežívali vo svojich srdciach. Finley, Griffin, Parker aj ďalší zažili mnohé zranenia, ktoré im bránili žiť nový život. Hoci tomu bolo tak, snažili sa žiť a odovzdávať svoj život Bohu. Modlitby, ktoré adresovali Bohu, boli veľmi osobné, srdečné a odovzdávajúce. Z týchto modlitieb bolo cítiť trápenie, o ktorom nechceli nikomu povedať. Boh však mal s nimi úplne iný plán.

Niekto jej možno vzal život, ale to nevymaže človeka, akým bola – akým je. Žije v nebi. A keď sa o tomto všetkom s tebou rozprávala, chcela, aby si to vedel. Neznižuj cenu jej slov len preto, že tu už viac nie je.“

Smrť, táto chladná súčasť života ovplyvnila mnohých ľudí, zanechala stopu, ktorá sa nikdy nedá zmyť. Možno aj preto boli hlavní hrdinovia tak hlboko doráňaní. Tma, ktorá prišla so smrťou blízkych sa na istý čas usídlila v srdci smútiaceho človeka. Je samozrejmé, že každý potrebuje určité obdobie smútiť, no nesmieme zostať v tme. Je nutné vyjsť na svetlo. Kristus premohol smrť. A nič túto pravdu nezmení. Ak sme v tme, vystúpme z nej. Ak poznáme niekoho, kto sa utápa v žiali, prinesme mu svetlo a pokoj. Staneme sa nosičmi svetla vo svete plnom tmy, aby každý videl, že sme Kristovými nasledovníkmi.

Ak ste ešte nemali možnosť čítať knihy od Dani Pettreyovej odporúčám vám knihy z Aljašskej série: Pod hladinou, V lavíne, V pasci, Ako skala a Sabotáž. Ak vás moja recenzia na knihu Studený výstrel zaujala, môžete si ju pohodlne kúpiť na zachej.sk

 

PETTREYOVÁ, Dani. Chrabrosť z Chesapeaku:Studený výstrel. Prvé vydanie. i527.net. 2018. 278s. ISBN: 978-80-89822-21-8

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...