V lavíne


V lavíne
5/5 - (3 votes)

Aljašská odvaha – kniha druhá

Druhé pokračovanie V lavíne je omnoho akčnejšie ako prvá kniha Aljašskej odvahy Pod hladinou. Príbeh vraždy, z ktorej obvinili Reefa Mckenna otrasie celou rodinou. Sestra Piper ho najviac obraňuje a prvá verí v jeho nevine. Celá rodina sa zomkne v pátraní po skutočnom vrahovi a spoja svoje sily aj s Landonom, ktorý je zástupcom šerifa. Hoci všetky dôkazy dosvedčujú Reefovu vinu, Piper sa nevzdáva a je rozhodnutá dokázať jeho nevinu, aj keby jej v tom ostatní nechceli pomôcť. Zvládne Piper odhaliť vraha a zachrániť brata pred odsúdením?

Už v prvej knihe to medzi Piper a Landonom sem tam iskrilo. No Landon vidí, že u Piper nemá žiadnu šancu. Vyrastali ako brat so sestrou a ona ho určite nikdy nebude vnímať inak. Práve preto, sa jej začal vyhýbať. No teraz keď Reefa obvinili z vraždy bude s ňou určite v bližšom kontakte. Zatknutie Reefa je vecou celej rodiny a on do nej patrí, hoci nie sú pokrvní príbuzní. Ako však zvládne byť v jej blízkosti a pritom nájsť pravdu a urobiť zadosť spravodlivosti?

„Zúfalstvo vyžarujúce z priateľových očí ho bodalo do srdca. Nechcel byť tým, kto pridá k bolesti rodiny McKennovcov.“

Piper je už dlho zmätená z Landonovej zmeny. Nerozumie, čo sa s ním deje. Landon je najlepším Colovým priateľom a ona ho odjakživa brala tiež ako priateľa a niekedy ako staršieho brata. Nielenže sa jej vyhýba, ale aj pôsobí tak, že neverí v Reefovu nevinu. Nechápe, že Landon si len vykonáva svoju prácu a musí konať objektívne. Na vypátranie vraha však nebude stačiť len Landonova pomoc a tak sa rodina McKennovcov rozhodne, že príjme pomoc novinárky Darcy St. Jamsovej. Darcy má ako novinárka mnoho kontaktov a prístup k tajným informáciám.

„Vedela, že Landon bude túto skutočnosť dookola rozmazávať. Poznala ho veľmi dobre, alebo lepšie povedané: kedysi ho poznala veľmi dobre. Teraz bol akýsi iný – vzdialený, podráždený a uzavretý.“

Landon stojí pred rozhodnutím. Buď si bude vykonávať prácu ako zvyčajne alebo pomôže Piper so súkromným hľadaním vraha a stôp. Vie, že Piper má detektívne sklony a bude sa v celej veci rýpať, kým tomu celému nepríde na koreň. Je preto potrebné ju chrániť. Ak vrahom totiž nie je Reef, vzniká tu otázka kto a prečo zabil mladú lyžiarsku pretekárku?

„Dobre vedel o čom hovorí. Na vlastnej koži sa presvedčil o bolestivej pravde, že najviac nás dokážu oklamať najbližší.“

Kniha V lavíne ma oslovila pevným putom rodiny. Problém brata je problémom všetkých a všetci sa snažia pomôcť ako vedia. Sú rozhodnutí obetovať všetko pre svojho brata. Piper je veľmi dobrosrdečná žena, ktorá keď sa pre niečo rozhodne, nič jej nie je prekážkou. Vždy dá na svoj inštinkt a často krát hlbšie nerozmýšľa nad dôsledkami svojich činov. A práve to ju dostane mnoho krát do veľmi nebezpečných situácií. Piper má však okrem inštinktu ešte silnejšiu zbraň a tou je Boh. Vie, že ten ju neopustí a pomôže jej.

Landon má naopak logické myslenie. Vo všetkom vidí fakty a vôbec sa nechová inštinktívne. Po tom, ako ho zranil vlastný otec, má problém veriť ľuďom, že sa zmenili. Neverí v Božiu uzdravujúcu moc a svoje problémy rieši alkoholom. Myslím, že ľudí, ako je Landon je veľmi veľa. Prežívajú rôzne zranenia z minulosti, ktoré sa len ťažko dajú vyliečiť. Pokiaľ neotvoria srdcia druhým ľuďom a Bohu, tak ľahko sa im to nepodarí. Ak však Bohu otvoríme srdcia, zažijeme aké veľké veci s ním dokážeme.

PETTREYOVÁ, Doni. Aljašská odvaha: V lavíne. Prvé vydanie. i527.net, 2014. ISBN 9788097144852.

 

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...