Nepremeškaj svoj život


Nepremeškaj svoj život
4/5 - (1 vote)

Kniha Nepremeškaj svoj život od Anselma Grüna je veľmi aktuálnym čítaním pre čitateľov akejkoľvek vekovej kategórie. Stále častejšie sa stretávame s ľuďmi, ktorí bedákajú nad svojím životom. Rozprávajú o tom, po čom všetkom túžia a menujú dôvody, prečo to nikdy nedosiahnu. Vôbec si neuvedomujú, že prázdnymi rečami bez činov im život uniká pomedzi prsty. Autor chce prostredníctvom knihy dodať všetkým nádej, že nikdy nie je neskoro začať žiť svoj život.

„Viera mi dáva dôveru, aby som sa vydal na cestu. Keď idem, rastie moja viera i dôvera.“

V knihe nielenže hľadáme spoločne s autorom dôvody a príčiny, pre ktoré mnohí ľudia premeškajú svoj život, ale aj návod na to, ako túto smutnú situáciu zmeniť. Každá kapitola je uzatvorená Ježišovou odpoveďou k danej problematike. Praktické príklady k zmene sa mi zdali veľmi dobre popísané a myslím, že tak pomôžu mnohým.

„Keď ľutujeme, stotožňujeme sa s bolesťou, ale neostávame v nej. Prejdeme ňou na dno vlastnej duše. A tam objavíme vnútorný pokoj. Ten jedinečný obraz, ktorý si Boh o nás vytvoril.“

Anselm Grün opäť potvrdil, aké výnimočné a trefné sú jeho slová. Každá kapitola ma veľmi zaujala a v niečom ma posunula. Mnohé myšlienky mi utkveli v pamäti tak silno, že som na ne nevedela zabudnúť a dookola som o nich premýšľala. Dôvody a príčiny, ktoré opisuje som naozaj spozorovala vo svojom okolí, čo ma priviedlo k myšlienke: Ako by to asi vyzeralo, keby všetci dali šancu nádeji a nebáli sa riskovať. Aké by bolo, keby mladí neboli paralyzovaní strachom a vydali sa na cestu manželstva napriek tomu, že nemajú istotu v bývaní a práci? Koľko dobra by mohli ľudia vykonať, keby sa nebáli slov „Čo ak..“?

„Keď myslíme len na seba, keď sa zaoberáme stále iba sebou, sme nespokojní, pretože je nudné ustavične sa zaoberať sebou. Kto sa stále zaoberá sebou, čoskoro bude zo seba znechutený. Veď nikto nie je taký zaujímavý, že by sa mohol ustavične zaoberať sebou.“

Napriek všetkým pozitívam, ktoré táto výnimočná publikácia má, mi predsa len niečo chýbalo. Na záver každej kapitoly by sa mi hodila modlitba, ktorá by mohla ľudí viac povzbudiť k odovzdaniu situácie Bohu a k odvážnemu životu plnému nádeje. Autor veľmi dúfa, že práve jeho návody nám pomôžu zmeniť svoj život.

„Naše poslanie je najprv v tom, aby sme sa sami uzdravili a potom, aby sme to, čo nás uzdravilo, dávali ďalej.“

Nádej, práve toto slovo sa mi najviac spája s touto knihou a myšlienkami v nej. Nádej, to je to, čo tento svet veľmi zúfalo potrebuje. Myslím, že práve to by sa malo stať naším poslaním, ukázať nádej tomuto svetu.

„Život sa však nedá poistiť. Musíme sa odvážiť ho žiť.“

Ak sa vás zaujal autor Anselm Grün, odporúčam vám aj ďalšiu jeho knihu Malá škola modlitby, ktorá vám môže pomôcť nájsť nové spôsoby na komunikáciu s Bohom. Táto pútavá publikácia zaručene pomôže obnoviť a oživiť vaše modlitby.

Ak sa vám moja recenzia na knihu Nepremeškaj svoj život páčila, môžete si ju pohodlne kúpiť na zachej.sk

Grün, Anselm. Nepremeškaj svoj život. Prvé vydanie. Bratislava. LÚČ. 2018. 154s. ISBN: 978-80-8179-089-8

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...