Youcat Čas na spoveď


Youcat čas na spoveď
5/5 - (1 vote)

Malý formát knižky Youcat Čas na spoveď v sebe skrýva veľmi veľa hodnotného a to len na 90 stranách! Som až prekvapená ako je možné, že ma čítanie spovedného zrkadla tak bavilo. Forma aj obsah sú veľmi príjemné a tak dúfam, že na dobrú spoveď pripravia každého, kto si ju prečíta.

„Nestačí perami zmrmlať niečo len preto, že si sa kdesi dočítal, že toto alebo tamto je hriech. Musíš byť presvedčený o tom, že si urobil nesprávnu vec, že si zranil alebo pošpinil iných či samého seba, že si zabudol na Boha a obrátil jeho poriadok hore nohami.“

Youcat Čas na spoveď je trochu netradičné spovedné zrkadlo, ktoré hoci bolo vytvorené skôr pre mladšie ročníky myslím, že ju ocenia aj starší. Ja osobne mám zväčša pred spoveďou takú vnútornú nervozitu, hoci viem, že po nej príde úľava. Avšak po príprave s týmto spovedným zrkadlom to bolo presne naopak. Cítila som v sebe veľký vnútorný pokoj a vôbec mi neprekážalo, že som na spoveď čakala o hodinu dlhšie ako obvykle. Možno je to tými modlitbami, ktoré sú v spovednom zrkadle, možno tým, že som si v nej prečítala čosi viac o spovedi. Každopádne to malo účinok. S touto brožúrkou je radosť sa spovedať.

OTČE DOBRÝ, aké je to krásne, že z tvojich rúk nemôžeme vypadnúť. Sú pod nami, keď padáme, sú vedľa nás, keď sa kolíšeme, sú nad nami, keď hrozí nebezpečenstvo. (Bernhard Meuser)“

Najviac z celej knihy ma prekvapili samotné otázky, ktoré boli robené ako IN a OUT. Sú napísané moderným jazykom pre súčasného človeka a pomôžu mu správne sa pripraviť na svätú spoveď. Veľmi milé mi sú aj modlitby, ktoré sa hodia pred či po svätej spovedi. Odporúčam nielen ako prípravu na spoveď, ale aj ako podnetné čítanie. Z edície Youcat vyšli aj ďalšie podnetné knihy ako Youcat Príprava na birmovku, Youcat Modlitby pre mladých a Youcat.

„Pusti zmŕtvyschvstalého Ježiša do svojho života. Hoci si sa mu vzdialil, urob aspoň krok k nemu. Čaká ťa s otvorenou náručou. (Pápež František)“

 

DR. DICK, Klaus a Rudolf GEHRING. Youcat Čas na spoveď. Bratislava: Karmelitánske nakladateľstvo, 2014, 90 s. ISBN 978-80-8135-058-0.

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...