Uzdravujúca moc svätej omše


Uzdravujúca moc svätej omše

V malej, ale hodnotnej knižôčke Uzdravujúca moc svätej omše autorka Mária Vicenová detailne rozoberá jednotlivé časti svätej omše. Knižočka má formát A6 a len 64 strán takže nám jej čítanie nezaberie veľa času. Myslím, že čítať túto knihu by mal človek veľmi pomaly a postupne. Každý deň si dávkovať jednu časť a rozjímať o nej.

Niet účinnejšej „terapie“ pre ľudskú dušu, ako je Svätá omša. V tejto terapii pôsobí a lieči sám Tvorca ľudskej duše – Trojjediný Boh. Pretvára, mení, upokojuje, napĺňa svetlom a láskou, pričom nežiada nič, iba vieru a odovzdanosť.

Možno po prečítaní knihy Uzdravujúca moc svätej omše nám „spadnú z očí lupiny“ a uvidíme, pochopíme a vryjeme si do srdca, že svätá omša je veľkým darom od Boha. Nie však len počas svätého prijímania, ale počas všetkých úkonov. Snáď začneme oveľa intenzívnejšie preciťovať prežehnanie, obetovanie, modlitby veriacich, každé slovo z každej modlitby.

V tejto chvíli si predstavím seba, ako kladiem na oltár všetko, čo ma v mojom živote trápi, s čím bojujem. Kladiem na oltár akýsi „batôžtek“ do ktorého som vložil svoju chorobu, svojich najdrahších, prácu, svojich nepriateľov, ale i svoje hriechy.

Pri čítaní som mala pocit, akoby sa Boh snažil prebrať moje zaspaté srdce. Hovoril mi preber sa, vnímaj! Nechcem od teba automatické úkony! Chcem tvoje srdce! Chcem počuť o tvojich bolestiach a tiež túžim počuť tvoje osobné vyznanie, ktoré hovoríš mne. Som tu pre teba.

Kristova krv ničí všetky stopy zla v duši i na tele človeka. V ľudskom rode pretrháva putá zla, pôsobenia hriechov. Pôsobí zázračne tam, kde už nič ľudské nedokáže pomôcť.

Prajem sebe aj všetkým, ktorý si prečítate túto malú a múdru knihu, aby ste už nikdy žiadnu časť zo svätej omše neprežívali automaticky. Aby ste nikdy nezabudli akú silu v sebe ukrýva svätá omša a všetky jej časti. Jednotlivé časti svätej omše nie sú náhodne povyberané staroveké repliky a ani jej účastníci nie sú náhodní. Ak totižto budeme na 100% veriť a žiť, čo sa modlíme nesmieme sa čudovať, že Boh bude konať zázraky.

Pred Bohom stojím v pokore. Uvedomujem si, že potrebujem jeho odpustenie, Jeho milosrdenstvo, aby môj život bol požehnaný Jeho pokojom a šťastím.

 

VICENOVÁ, Mária. Uzdravujúca moc svätej omše. Nitra: ZAEX, 2011, 64s. ISBN 978-80-969900-9-2.

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...