Pomoc z neba


obalka knihy pomoc z neba

Ak ste podobne ako ja málokedy pozývali do svojho života Ducha Svätého, pretože ste nevedeli ako a prečo, potom je kniha Pomoc z neba určená práve pre vás! Táto recenzia je skôr svedectvom, ako mi pomohla v pre mňa veľmi náročnom čase. Úprimne neviem ako by som tento čas, bez pomoci z neba zvládla. Na náhody neverím. Skôr verím, že Boh nám zošle to čo potrebuje v ten najlepší čas, keď to najviac potrebujem. A on vedel, že pomoc z neba potrebujem práve teraz.

„Pomoc, ktorú potrebujete, máte k dispozícii. Proste Ducha, aby vás naplnil svojou mocou. Otvorte mu dvere dokorán a povedzte: „Vstúp!“ Vdýchnite toho, ktorého Ježiš vydýchol. Zhlboka sa nadýchnite jeho osviežujúcej moci a prítomnosti. Spravte to teraz a potom znova a znova.“

Moje svedectvo

Kniha Pomoc z neba, mi prišla na pomoc v tej najvhodnejšie chvíli. Pár dní po tom, čo som sa pustila do jej čítania, vznikla situácia, kedy som naozaj potrebovala pomoc z neba. Manžel išiel na týždeň pracovne do zahraničia a ja som ostala sama s deťmi. Ak by tento týždeň bol taký na aký sme boli zvyknutí, všetko by šlo ako po masle. No samozrejme nastali neočakávane okolnosti. Ako prvé ma odrovnali migrény. Naozaj príšerne denno-denné migrény, kedy by som najradšej zašla do tmavej miestnosti a najradšej vôbec nevyšla na denné svetlo. Okrem toho mali deti ako inak navyše navyše hodiny na krúžkoch a podobne… Dvaja najstarší sa odhodlali ísť na Godzone v jeden večer… Celý náročný týždeň zaklincovala choroba jedného z detí… Všetko spisovať nejdem, ale myslím, že ste pochopili :). Bolo toho proste až nad hlavu…

Poviete si ako som asi zvládla takýto náročný čas. Na môj úžas, to napokon nebolo až také ťažké ako som čakala. Samozrejme som bolo fyzicky veľmi unavená. No ja osobne som sa skôr bála toho, že skĺznem do mojich niekdajších slabostí. Hlavne, že budem od únavy kričať po deťoch (lebo pri únave mám často túto tendenciu). A tiež, že budem taká unavená fyzicky aj psychicky, že začnem s emocionálnym prejedaním (veď predsa čokoládka a čipsy na nervy vždy fungujú). Nič také sa však nestalo. Bola som totiž z tých migrén a všetkého taká odrovnaná, že som ani len to nevládala.

Čo som však v tejto chvíli zvládala oveľa lepšie ako inokedy, bolo volať na pomoc Ducha svätého. A zároveň som viac odovzdávala Bohu to, čo som svojimi ľudskými silami nedávala. Pretože som NAOZAJ, NAOZAJ nevládala. Možno sa vám zdá, že preháňam, no naozaj to tak bolo. Za všetko hovorí veta môjho syna keď ma videl v pondelok večer. Čakali nás ešte štyri dni bez manžela a on povedal: „Mami keď takto vyzeráš, po jednom dni bez ocina, taká chorá a ubolená ako to prosím ťa ideme zvládnuť tie ďalšie dni?“ Úprimne som mu povedala, že neviem. Ale zvládli sme to. A to sme ešte netušili, že o týždeň po tomto náročnom čase sa budem starať o chorého manžela a choré deti. Aj toto sme zvládli s božou pomocou. Pomoc z neba prišla zakaždým keď som ju tak veľmi potrebovali.

„Nech smädné duše pridu ku Kristovi a nech z nich tečú prúdy živej vody!

Ako mi vlastne kniha Pomoc z neba pomohla?

Okrem toho, že ma ohromne upokojovalo vedomie, že v tejto situácii nie som sama, mi Boh aj Duch svätý naozaj pomohli! Duch Svätý akoby mi otváral oči, aby som vedela, čo je v tento týždeň naozaj potrebné a čo je len môj perfekcionizmus. (Takéto vedomie by som potrebovala aj častejšie, lebo si toho niekedy priveľa nakladám na plecia 🙂 .) Okrem toho mi vnukol, komu sa mam ozvať keď budem potrebovať prakticky pomôcť s deťmi (rozvozy z krúžkov a podobne). Tiež mi poradil komu napísať a poprosiť o vytrvalú modlitbu. A ja som skutočne cítila silu modlitby mojich úžasných priateľov, ktorý boli v týchto chvíľach so mnou spojení v modlitbe. Tiež mi dal poznať kedy reagovať a nereagovať na tínedžerské poznámky a počiny môjho syna, aby som to prežila 🙂 . Za toto sa mimochodom stále modlím, je to veľmi náročné.

„Duch Svätý určil v tejto nádhernej piesni milosti každému z nás part.
Nie sme stvorení na to, aby sme spievali každý osve.
Krásnu harmóniu dosiahneme iba vtedy, keď spojíme svoje dary.“

Ak ste sa ešte stále nerozhodli, či sa pustíte do čítania knihy Pomoc z neba, odporúčam vám prečítať si pár citácii, ktoré som zdieľala na moje facebookovej stránke. Je tam viacero veľmi inšpiratívnych a krásnych myšlienok, no zďaleka nie všetky.

Max Lucado odviedol kus skvelej práce keď napísal túto knihu. Verím, že ho viedol sám Duch Svätý, lebo túži, aby sme ho viac pozývali do našich životov. Veľmi by som si želala, aby napísal túto knihu aj v detských verzii podobne ak to urobil pri knihe O nič ustarostení. Myslím, že by bolo skvelé, keby naše deti už od detstva pozývali do svojho každodenného života Ducha Svätého, pretože my s nimi stále byť nemôžeme.

Je ešte jeden dôvod prečo pozývať Ducha Svätého do svojho života. S jeho pomocou totiž môžeme objaviť duchovné dary, ktoré do nás vložil sám Boh. Pýtate sa prečo by ste ich vôbec mali hľadať? Pretože ja v srdci dúfam, že nikto nežije sám pre seba a svojimi duchovnými či inými darmi môže nielen pomôcť druhým, ale aj urobiť tento svet lepším a krajším miestom.

„Máme veľkého Boha. Duch Svätý vedie cirkev mimoriadnym spôsobom. Čo by sa stalo, keby každý veriaci objavil svoje duchovné dary a používal ich? Keby každý z nás konal na základe vnuknutí Ducha?“

Ďalším dôvodom sú vnuknutia od Ducha Svätého. Myslím, že každý človek už dostal nejaké vnuknutie, že ma niečo urobiť, niekam ísť, niečo povedať či sa za niekoho modliť. No nie vždy vieme rozoznať či je to naše vlastné chcenie alebo či ide o skutočné vnuknutie. Aj to ako správne rozlišovať sa môžete dozvedieť v tejto výnimočnej knihe.

Prajem Vám požehnaný čas pri čítaní knihy Pomoc z neba a tiež to, aby vaše mysle a srdcia boli otvorené pre Ducha Svätého!

LUCADO, Max. Pomoc z neba. Kumran.sk 168s. Väzba tvrdá s prebalom. 2023. ISBN: 978-80-89993-81-9

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...