Šarlátová niť


šarlatová niť
4.8/5 - (6 votes)

Alex a Sierra začali svoj vzťah napriek nesúhlasu rodiny. Jej otec totiž nechcel, aby jeho dcéra chodila s mužom, ktorý nielenže bol starší, ale aj španielsky hovoriaci Hispánec. Alex bol však veľmi cieľavedomý a vytrvalý. Po čase sa vzali. V manželstve boli veľmi šťastní, jediné čo Sierru trápilo, bolo, že sa museli kvôli Alexovej práci presťahovať. Alex nikdy nezostal dlho na jednej pozícií. Pripadá mi to, ako by chcel ostatným a najmä sám sebe dokázať, že napriek svojmu pôvodu dokáže veľké veci.

Jedného dňa išla Sierra navštíviť mamu. Potrebovala sa s mamou porozprávať o Alexovi, ktorý sa rozhodol, že sa opäť presťahujú, kvôli lepšej práci. Mama sa snažila Alexa pochopiť a vysvetliť jeho dôvody Sierre. Snažila sa jej povedať, že aj keď sa jej to nezdá, možno ich kroky riadi Boh. Počas návštevy mama darovala Sierre veci po pratete Mary Kathryn McMurrayovej s nádejou, že jej pomôžu. Denník, ktorý si viedla, keď putovali a deku. Šarlátová niť, ktorá spája jednotlivé časti upútala jej pozornosť

„To nebolo Božie rozhodnutie, že sa presťahujeme do Los Angeles, ale Alexovo, mama. Možno si myslí, že je Boh.“ Sierra si uvedomila tvrdosť svojich slov, ale bránila sa pocitu ľútosti alebo viny. Lomcovali ňou silné city: hnev, že Alex sa rozhodol bez toho, aby sa s ňou pred tým porozprával, strach, že ak sa mu vzoprie, nakoniec prehrá, a smútok za životom, ktorý milovala a ktorý ju napĺňal pocitom bezpečia.

Ďalšie sťahovanie prinieslo viac zmien ako Sierra očakávala. S Alexom boli čím ďalej tým menej a postupne sa začali navzájom odcudzovať. Spoločnosť jej stále viac začal robiť denník. Prišla na to, že s Mary Kathryn boli v podobnej situácií, no s jedným veľkým rozšarlátová niťdielom. Tým rozdielom bol Boh, o ktorého sa Mary Kathryn opierala a tak zvládala všetko ľahšie. S pratetou mali toho veľa spoločného i keď žili v iných storočiach za odlišných podmienok.

Keď bola zúfalá, Boh jej poslal pomoc v podobe policajta, ktorý jej dal pokutu a zachránil ju v pravej chvíli. Pozval ju do ich cirkvi a tam postupne prostredníctvom ľudí videla a cítila, čo všetko dokáže Boh.

„Myslím,že Boh je všade, kde chce byť, Alex. Katolík alebo protestant, na tom nezáleží. Keď sedím s tvojím otcom a matkou, viem, že milujú Boha ako ja. Milujú ho už dlho a z celého srdca. Ale táto cirkev mi ukázala cestu domov, Alex. Deti sa tam učia chápať Kristovu lásku. Títo ľudia nie sú len priatelia. Sú ako rodina.“
Pomôže príbeh pratety Mary Kathryn zachrániť manželstvo Sierry a Alexa?
Nájde aj Sierra oporu v Bohu ako ju našla Mary Kathryn?
Pochopí, že ju Boh miluje?
Pochopí, že Boh má s ňou svoj plán?

Kniha Šarlátová niť je veľmi aktuálna pre dnešnú dobu. Má čo povedať širokému spektru ľudí. Stále sa viac stretávam s tým, že rodiny sa rozpadávajú, práve kvôli sťahovaniu sa za prácou. Postupne sa odcudzujú nielen manželia, ale aj deti od rodičov. Hoci majú pekný cieľ, aby uživili rodinu a poskytli deťom to, čo im do života treba. Je to naozaj potrebné? Treba veriť, že Pán sa postará a nájsť si v ňom oporu. Pochopiť, že nás miluje bezhranične a bezpodmienečne. Je tu vždy pre nás a má s nami nádherný večný plán. Jediné čo by som jej osobne mohla vytknúť je preskakovanie príbehu Mary Kathryn a príbehu Sierry s Alexom, ktoré ma miestami miatlo. Napriek tomu, v oboch príbehoch sa dá nájsť mnoho pekných myšlienok či praktických rád.

RIVERSOVÁ, Francine. Šarlátová niť: Príbeh lásky, ktorá zachraňuje stroskotaný vzťah. Prvé vydanie. Kumran, 2013. ISBN 9788089487455.

Komentáre

4 thoughts on “Šarlátová niť”

  • Krásna kniha aj keď má rušilo prelinanie oboch príbehov pretože každý by som si rada precitala ale osve. Neskutočne krásne svedectvo o sile lásky, odpustenia a viery. Ďakujem za svetlo na mojej ceste.

  • Táto kniha ma veľmi oslovila, pretože Boh má s každým z nás plány aj keď nám sa môžu zdať na prvý pohľad nie také aké by sme chceli. V každom prípade chce naše dobro, nie zlo a chce nám dať budúcnosť a nádej. Mne osobne neprekážalo prelínanie dvoch príbehov, zdalo sa mi to zaujímavé a príbeh bol z môjho pohľadu o trochu viac dynamický a postupne to všetko do seba zapadalo 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...