Moc manželkiných modlitieb


moc manzelkinych modlitieb
4.5/5 - (2 votes)

Kniha Moc manželkiných modlitieb sa mi dostala do rúk úplnou náhodou. Bola som dosť prekvapená, ako veľmi výstižne autorka opisuje vzťah medzi mužom a ženou. Myslím, že by bola vhodná nielen pre manželov, ale aj pre snúbencov. Pomohla mi mnohé veci si uvedomiť, nielen o sebe, ale aj o mojom manželovi.

„Boli ste už niekedy na svojho manžela taká nahnevaná, že posledné, čo by vám napadalo, bolo modliť sa zaňho? Mne sa to už stalo. Je ťažké modliť sa za niekoho keď ste naňho nahnevaná, alebo keď vás dotyčný zranil. Boh však od nás žiada práve toto. Ak nám káže milovať svojich nepriateľov, o čo skôr sme povinné modliť sa za človeka, s ktorým sme jedno telo?“

V knihe Moc manželkiných modlitieb je veľa krásnych a trefných modlitieb. Pred každou je však stručné vysvetlenie, prečo je dôležité sa danú modlitbu pomodliť. Okrem modlitieb a duchovných rád, som tam našla aj niektoré praktické rady na správne fungovanie manželov.

„Trvalo to niekoľko rokov, kým som pochopila, čo zistili už milióny žien predo mnou: výčitky nezaberajú! Kritizovanie nefunguje. Niekedy nedosiahneme nič ani vtedy, keď hovoríme na rovinu. Naučila som sa, že jediná vec, ktorá vždy zaberá je modlitba.

Kniha Moc manželkiných modlitieb je veľmi fajn aj na vzájomnú diskusiu. Niektoré kapitoly sme si s manželom čítali spolu nahlas a potom sme o danej problematike dosť dlho hovorili. Pri niektorých modlitbách som bola presvedčená, že toto manželovi určite nechýba, no vyviedol ma rýchlo z omylu.

Viem, že iba premieňajúca moc Ducha Svätého môže priniesť trvalé zmeny.“

Dúfam, že budem mať možnosť si prečítať aj ostatné knihy od Stormie Omartain na tému modlitieb. Knihu mám zatiaľ síce iba požičanú, ale plánujem si ju zaobstarať do vlastnej knižnice. Veľmi odporúčam ženám na každodenné použitie. Modlitba môže totiž priniesť každému uzdravenie do rôznych oblastí jeho života a tiež boží pokoj.

OMARTIAN, Stormie. Moc manželkiných modlitieb. Prvé vydanie. Bratislava: Slovo života International, 2011. ISBN 9788089165292.

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...