Zimná vojna


zimna vojna
5/5 - (2 votes)

Dodatok

Ruwach opäť povolal kráľovských bojovníkov do Aharatosu. Nepozval však len tých, z ktorými sme sa už stihli zoznámiť v predchádzajúcich dieloch, ale aj kráľovských bojovníkov z celého sveta. V boji, ktorý sa chystá pôjde o veľa. Nepriateľ sa rozhodol ovládnuť Ahoratos. Ponéros neverí, že by ho dokázali poraziť obyčajné deti! Do boja postavil nového veliteľa falzátorov Grófa, ktorý je väčší, silnejší a bystrejší než jeho predchodcovia. Zimná vojna sa nezvratne blíži. Dokážu kráľovskí bojovníci opäť zvíťaziť napriek obrovskej presile nepriateľa a pochybnostiam vo svojom vnútri?

Za posledné dva roky sa kráľovskí bojovníci zdokonaľovali v boji. Bolo to vidieť nielen na ich technike boja, ale aj na brnení, ktoré sa menilo spolu s nimi. Tentoraz však nejde o bežnú misiu. Plná jaskyňa bojovníkov z celého sveta svedčí o tom, že tento krát ide o viac. V plnej zbroji spolu s Ruwachovými pokynmi odhodlane odchádzajú do boja. Xavier má pocit, že už pochopil ako nepriateľ rozmýšľa a rozhodne sa viesť svojich spolubojovníkov do boja po svojom. Ignoruje Ruwachovu radu do boja a kvôli jeho pýche mnohí bojovníci ostávajú uväznení v ľade. Nepriateľ dosiahol svoj cieľ. V Ahoratose zavládla zima… Xavier a jeho priatelia sú zdrvený prehrou…

„Keď niektoré veci povieme nahlas, stanú sa akosi skutočnejšími a musíš… im čeliť.“

Kráľovskí bojovníci čelia nebezpečenstvám a skúškam, aké nikdy nezažili v Ahoratose ani vo svojom svete . Xavier bojuje so svojim vnútrom a svojimi zlyhaniami. Leviho desí otcova choroba, s ktorou nedokáže nič urobiť. Ostatní bojovníci majú tiež svoje problémy. Teraz je viac ako kedykoľvek potrebné, aby boli vytrvalí a mali pevnú vieru. Ich vyzbroj im pomôže vybojovať každý boj! Nikdy nie sú sami! Napriek znechuteniu, napriek ťažkým okolnostiam, napriek beznádeji, ktorú mnohí cítia, je potrebné ísť ďalej. Vytrvať a dokončiť boj, na ktorý boli bojovníci povolaní a vyvolení!

„Ruwach neodpovedal. Namiesto toho urobil niečo, čo nikdy dosiaľ nespravil. Podišiel k nemu a objal ho. Teplo jeho objatia bolo silnejšie ako Leviho bolesť. Ešte nikdy sa necítil taký milovaný (iba vtedy, keď ho ocko tuho stisol v náručí). Cítil, ako sa mu v očiach hromadia slzy. Vedel, že nech by sa udialo čokoľvek, neprestane byť milovaný.“

Dodatok Zimná vojna ma naozaj prekvapil. Podvedome som čakala len nejaké doplňujúce príbehy o ďalších bojoch kráľovských bojovníkov. Priscilla Shirerová však tentoraz „zatiahla na hlbinu“. Tento príbeh je podľa mňa hlbší ako predchádzajúce a je dokonalým zakončením tejto veľmi vydarenej série.

Musím priznať, že posledných pár strán ma dohnalo k slzám. To som vôbec nečakala. Veď je to kniha určená hlavne pre deti od 8 do 12 rokov 🙂 Už teraz som zvedavá na reakciu môjho syna, keď dôjde k danej pasáži (dojme ho to ako mňa alebo ju vezme chlapsky?). Pevne verím, že séria kníh o kráľovských bojovníkoch mojim i vašim deťom nielen príjemne vyplní voľný čas, ale im ukáže aké nesmierne dôležité byť pripravený na duchovný boj.

„Buďte silní a odvážni.
Nenechajte sa znechutiť.
Nikdy nie ste sami.“

 

Ak vás oslovila moja recenzia na knihu Zimná vojna, môžete si ju pohodlne objednať na kumran.sk

Ak vás zaujal príbeh o kráľovských bojovníkoch určite siahnite aj po predošlých dieloch: Kráľovskí bojovníci, Neviditeľná invázia a Meče slova.

Prajem príjemné čítanie

 

SHIREROVÁ, Priscilla a DETWILEROVÁ, Gina. Zimná vojna. 2020. Stará Ľubovňa. kumran.sk  Mäkká väzba. ISBN: 978-80-89993-17-8

 

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...