Elegantná pretvárka

Elegantná pretvárka

4/5 - (7 votes)

Dokázali by ste sa pred všetkými pretvarovať prakticky celý život, len aby ste získali toho najžiadanejšieho muža? Ja určite nie. Ale Georgina Hawthornová určite áno. Tá sa nielenže celý svoj život pripravolala na svoju debutantskú sezónu, ale aj starostlivo ukrývala svoje najväčšie tajomstvo. Všetko jej vychádzalo tak, ako si želala, dokým Colin McCrae neodhalil, čo sa ona snažila skrývať po celý svoj život. Nechajte sa vtiahnuť do románu Elegantná pretvárka, ktorý vás zavedie do regentského Anglicka a obnoví vo vás túžbu znova sa zaľúbiť. Román je pokračovaním knihy Šľachtická rošáda  zo série Sága rodu Hawthornovcov.

„Pozrela sa na jeho tvár a na mieste zamrzla. Pozeral sa priamo na ňu a jeho pobavený úškrn prerástol do širokého úsmevu. Georgina odstúpila od okna a biela záclona z čipky sa vrátila na svoje miesto.“

Georgina je krásne, mladé dievča, ktoré sa snaží, aby jej debutantská sezóna bola naozaj dokonalá. So svojou slúžkou a zároveň komornou tomu venovali úplne všetko. Cieľom je stať sa najžiadanejším dievčaťom a získať si toho najžiadanejšieho mládenca. Georgina totiž ukrýva tajomstvo, ktoré nechce za žiadnu cenu prezradiť. Dokáže ju ale jej budúci manžel ochrániť pred spoločnosťou, keď tajomstvo vyjde na povrch?

Na druhej strane spoločnosti sa nachádza úprimný, mladý muž Colin, ktorý je síce veľmi bohatý, ale nemá žiadny titul. To ho vyvrhuje na okraj spoločnosti. Keďže ale spravuje financie skoro všetkým, spoločnosť si ho drží blízko a vďaka tomu sa dostáva na večierky. Tam narazí na Georginu a jej dokonalý plán na získanie manžela. Georgina sa mu páči, ale Colin pozná svoje miesto v spoločnosti. Preto si od nej drží čo najväčší odstup, aj keď okolnosti ich vždy prinútia stretnúť sa a spolupracovať.

„Takto sa nesprával človek, ktorý sa už nedá zmeniť. Boh dokáže robiť zázraky, keď sa človek trochu snaží. Možno len potrebovala povzbudiť…a to ju navedie na správny smer. V každom prípade bolo treba spraviť niečo skôr, než začne ohrozovať celé služobníctvo.“

Kniha od Kristi Ann hunterovej je písaná z pohľadu viacerých osôb naraz. To dodáva knihe nadhľad nad situáciou a možnosť vidieť scény z rôznych uhlov pohľadu. Vďaka tomu vieme, ako prežíva situáciu Georgina a aj Colin. Vzťah medzi nimi vás zaručene rozosmeje. Ja som si užívala každý ich spoločný okamih, lebo Georgina sa snažila správať dokonale a Colin si ju dokázal vždy doberať. To kazilo jej plán.

Na knihe by som vytkla jedine to, že trvalo dlhšie, dokým sa dej rozbehol. Potom ste sa ale už od knihy nedokázali odtrhnúť a doslova ste hltali stránky a čakali, čo sa stane medzi Colinom a Georginou. Tiež sa mi páčilo, že sa neriešil iba ich vzťah, ale na scénu prišla aj jej sestra Miranda, brat Trent a Colinov najlepší priateľ Ryland. Keď sa na scéne nachádzali všetky postavy, zaručene ste sa pri čítaní románu Elegantná pretvárka dobre zabávali.

 „Čo mu vždy hovorila jeho mama? Dôveruj, že Boh ti vždy pošle to, čo potrebuješ vtedy, kedy to najviac potrebuješ. Ak by si to dostal príliš skoro, možno by si si to nedokázal ustrážiť.“

Nesmieme zabúdať, ani na Božiu prítomnosť, ktorá hrala v Colinovom živote dosť veľkú rolu. Vďaka jeho pozitívnemu a humornému prístupu k životu, ste mali pocit, že spoločnosť sa ešte dá zmeniť. Ak sa vám román od Kristi Ann Hunterovej zapáčil, môžete si ho pohodlne zakúpiť na zachej.sk

ANN HUNTEROVÁ Kristi. Elegantná pretvárka. Prvé vydanie. i527.net. 2017. 336s. ISBN 9788089822171

 

spacer

Komentáre

Leave a reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...