Boh je s vami každý deň


Boh je s vami každý deň
4/5 - (1 vote)

Max Lucado má veľký talent donútiť čitateľa hlbšie sa zamyslieť nad svojím životom. Mám veľkú radosť, že na čitateľský trh prichádza kniha, ktorá je spojením jeho skvelých myšlienok a Božieho slova. Vďaka týmto zamysleniam na 365 dní získate pocit, akoby Boh hovoril priamo k vám a viedol vás tou správnou cestou k nemu. Boh je s nami každý deň, no my mu musíme dať priestor na to, aby k nám prehovoril. Možno aj vďaka tejto knihe ho budete lepšie počuť.

„Ďakujte Bohu za deň, keď Ježiš zaujal vaše miesto, pretože v ten deň sa pre vás udiala milosť.“

Kniha Boh je s vami každý deň obsahuje krátke časti Božieho slova, pod ktorými sa nachádzajú zamyslenia z kníh Maxa Lucada. Každých sedem dní je namiesto zamyslenia modlitba. Útržky v knihe nekorešpondujú s aktuálnymi čítaniami, ale vďaka tomu je kniha univerzálna na každý rok.

„Božia milosť ťa nabáda – nie, žiada od teba – aby si zmenil svoj postoj k sebe, nepripúšťal si pocit odmietania inými ľuďmi a postavil sa na stranu Boha.“

Hoci mám myšlienky Maxa Lucada veľmi rada, niektoré jeho knihy sa mi zdajú veľmi náročné, hoci možno je to spôsobené tým, že dávam prednosť beletrii. Priznávam sa, že niektoré autorové knihy som nezvládla dočítať a zároveň ma odradili čítať niektoré ďalšie. Táto milá publikácia však môj názor zmenila. Pod každým zamyslením sa nachádza aj názov knihy, takže si môžete ľahko nájsť ucelenejší obraz o tom, čo chcel autor povedať. Napríklad mňa si získali na prvý pohľad knihy Milosť a Na nákove.

„Spasiteľská milosť nás vykupuje z hriechov. Milosť, ktorá je nám oporou, prichádza v čase núdze a vyzbrojuje nás odvahou, múdrosťou a silou. Milosť, ktorá je nám oporou, neznamená, že nebudeme musieť zápasiť, ale že sa to udeje v Božej prítomnosti.“

Keď beriem do rúk túto knihu, robím to vždy s veľkým očakávaním. Text, ktorý mi v danej chvíli kniha ponúka sa ma dotkne a núti ma rozmýšľať. Verím, že ak dáme takýmto knihám šancu vniknúť hlbšie do nášho srdca, môžeme zmeniť nielen seba, ale aj svet okolo nás.

Ak by som mohla na knihe Boh je s vami každý deň niečo vylepšiť, bolo to doplnenie presných strán, z ktorých boli úryvky vybraté. Čo však beriem ako veľké plus tejto knihy je, že nie je krásna len myšlienkami, ale aj navonok. Preto si myslím, že z nej bude vhodný darček pre vašu rodinu či priateľov. Už teraz sa teším na ďalšie autorove knihy a verím, že sa raz podujme aj na to, že bude písať viac beletrie, v ktorej čitatelia nájdu mnoho podnetných myšlienok.

„Keď sme milosrdní, nedostaneme len cennú pochvalu od Boha, ale aj nové srdce. Dajte srdce Kristovi a on vám odplatí láskavosť.“

Ak vás zaujala moja recenzia na knihu Boh je s vami každý deň, môžete si ju pohodlne kúpiť na kumran.sk Ak ste ešte nemali možnosť čítať ďalšie knihy od Maxa Lucada, odporúčam vám tieto: Zázrak v kaviarni High Grounds, Vďaka Betlehemu, Skôr než povieš amen, Zvolil si klince a Bojuje za vás.

LUCADO, Max. Boh je s vami každý deň. Stará Ľubovňa. Kumran.sk 392s. ISBN: 978-80-89993-04-8

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...