Kráľ zakázané ovocie4/5 - (7 votes)

Máte všetko. Blahobyt, šťastie, pokoj, všetkého dostatok a radosť zo života. A k tomu môžete ešte aj lietať! Život je úžasný a vládne vám jediný a spravodlivý Kráľ. A krajina, v ktorej žijete sa rozvíja míľovými krokmi. Ale stačí vám toto všetko? Dokážeme sa uspokojiť s tým, čo máme alebo chceme stále viac a viac? Aj na tieto otázky sa dozvieme odpoveď v knihe Kráľ zakázané ovocie.

„Kráľ iste vykonal mnoho dobra. To sa nedá poprieť. Ale predsa musíš uznať, že to nie je fér, keď my Kráľovstvo budujeme, a jemu Kráľovstvo patrí!“

Román, Kráľ zakázané ovocie, opisuje nádhernú krajinu plnú blahobytu a dostatku, v ktorej prebývajú fleimyovia a vládne Kráľ. Majú naozaj všetko, po čom túžia a už celé milióny rokov spokojne žijú pod vládou Kráľa, ktorý ich dokonale pozná. Kamaráti Rilisk a Norbor žijú v tejto krajine nazývanej Kráľovstvo. Ich kamarátstvo trvá od nepamäti. Obaja dostanú prácu v paláci a slúžia Kráľovi. Norbor pracuje na triedení pošty a Rilisk je géniom Kráľovstva. Vymýšľa pokrokové veci podľa vôle a túžieb fleimyov.

„Je predsa nespravodlivé, aby sme boli otrokmi vo svojej vlastnej vlasti. „Chceš povedať, že vládu nad Kráľovstvom mám odovzdať tebe.“ “

Jedného dňa ale začnú fleimyovia miznúť a nikto nevie, prečo sa to deje. Nikto to najprv nerieši, ale keď ich začne miznúť čoraz viac, každý sa začne znepokojovať. Kráľ poverí Norbora, aby zistil príčinu miznutia tisícok fleimyov. Norbor sa púšťa do náročného pátrania a aj on sám sa stane obeťou únosu. Podarí sa Norborovi odhaliť, kto sa ukrýva za týmito únosmi? Vyviazne z väzenia živý alebo sa Kráľovstvo nikdy nedozvie pravdu o únosoch?

„Norbor si bol istý, že izba, v ktorej túto noc spal, bola na prízemí. To znamená, že výťah začal klesať do podzemia. Pred nimi sa objavila dlhá chodba s nízkym stropom. Vyzeralo to ako podzemný labyrint.“

Kratší román by som odporúčala mladším čitateľom. Viac zaujme chlapcov ako dievčatá, aj keď tie sa po prečítaní môžu tiež inšpirovať a dozvedieť o Božej láske. Kniha má viac bojových scén a prvkov, ktoré ohúria skôr mužských čitateľov, ako napríklad rýchlostné vlaky či podzemný labyrint. Autor dopodrobna opisuje mesto a architektúru, čo dodáva presnejší obraz a rozvíja predstavivosť príbehu. Dej napreduje rýchlo a kniha sa raz dva prečíta. Táto kniha môže byť pre mladších čitateľov skutočným prínosom, pretože im pomôže pochopiť nástrahy pokušenia v bežnom živote.

Ak vás kniha Kráľ zakázané ovocie zaujala, môžete si ju aj s ďalším dielom zakúpiť na zachej.sk

 

PALOČKO, Štefan. Kráľ zakázané ovocie. Prvé vydanie. Vydavateľstvo Petra. 2017. 176s. ISBN: 9788080991265

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...