Naučme deti modliť sa


Naučme deti modliť sa
3/5 - (1 vote)

Knihu Naučme deti modliť sa som začala čítať s veľkým očakávaním, pretože som si vedomá, že je veľmi dôležité vytvoriť správny, pozitívny a pravidelný návyk detí k modlitbe. Naše deti k modlitbe vedieme od narodenia, no získať nové a overené typy sa vždy zíde 🙂 Ak chcete spoznať niečo nové o vedení detí k modlitbe, táto kniha je určená práve vám!

„Modlitba nám poskytuje príležitosť objaviť krásu a podstatu života, lebo modliť sa môže každý, veľký i malý. Je odleskom toho, čo všetci hľadajú: pokoja srdca.“

Hneď po prečítaní prvých strán som pochopila, že kniha Naučme deti modliť sa nie je jednou z tých kníh, ktoré prečítate v priebehu dňa. Kniha je malého formátu a má len 109 strán. Je vidieť, že autorky veľmi hlboko študovali túto problematiku a svoje poznatky a reálne príklady sa snažia predostrieť rodičom i ostatným, ktorí vedú deti k modlitbe tak, aby si ešte viac uvedomili, aké je dôležité viesť deti k modlitbe od útleho veku.

„Rodičia a vychovávatelia vedia, že v hĺbke duše dieťaťa je prítomný Duch Svätý, ktorý osvecuje dieťaťu význam toho, čo zažíva počas modlitby. Tiež je dôležité povedať dieťaťu, že v jeho srdci je prítomný hlas Ježiša, ktorý sa mu prihovára. Zjednodušenie pomôže dieťaťu porozumieť, „ako sa modliť“.“

Kniha Naučme deti modliť sa ma zaujala mnohými hlbokými myšlienkami, no musím priznať, že jej jazyk, akým je napísaná sa mi zdá miestami ťažká na pochopenie. Navyše niektoré časti som si musela čítať viac krát. Navyše som mala pocit, že niektoré myšlienky sa zbytočne viac krát opakovali. No možno sa autorky snažili dané časti vyzdvihnúť, aby sme si ich lepšie uvedomili a zapamätali.

„Sme naprogramovaní na lásku: sme ako počítač, ktorý funguje, len ak má program, softvér. Božia inteligencia je usporiadaná, je v nej otvorený, slobodný poriadok. Tak je človek naprogramovaný na lásku. Keď milujeme, budujeme bratstvo, novú spoločnosť a posilňujeme sa v láske. Čiže láska sa stále zveľaďuje.“

Podľa názvu knihu som akosi podvedome očakávala, že sa autorky budú venovať deťom a modlitbe hneď od začiatku, avšak k samotným deťom a tým, ako máme deti viesť k modlitbe, aké chyby nerobiť a podobne sa dostávame až po prvej tretine knihy. Navyše ma na knihe Naučme deti modliť sa odrádza fakt, že je tam pre mňa málo praktického. Autorky sa však odvolávajú na pracovný zošiť z názvom Ježiš stále klope na tvoje srdce , ktorý je pokračovaním a praktickým sprievodcom tejto knihy. Je podľa mňa veľká škoda, že to všetko nie je v jednej knihe, prípadne by bolo fajn ak by sa to predávalo spoločne ako set kníh.

„Deti majú vrodené nadšenie pre modlitbu.“

Napriek negatívám, ktoré kniha má ju odporúčam rodičom i vychovávateľom. Duchovný rast a modlitba sú dôležitým základom pre naše deti. Preto je dôležité, aby sme deti v tejto oblasti správne formovali, aby sme sa nedopúšťali zbytočných chýb z nevedomosti, možno len preto, že nás ak viedli naši rodičia.

Ak vás moja recenzia zaujala knihu Naučme deti modliť sa si môžete kúpiť na zachej.sk

ACETI, Ezio. CAGLIANIOVÁ, Stefania. Naučme deti modliť sa. Prvé vydanie. Don Bosco. 2018. 109s. ISBN: 978-80-8074-402-1

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...