Malé príbehy


Malé príbehy
2/5 - (2 votes)

Malé príbehy od kňaza Wilhelma Buscha majú dôležitú úlohu v súčasnom svete. Krátke príbehy, ktoré tento kňaz zozbieral sa stali skutočným ľuďom a sú svedectvom, ktoré nás môže povzbudiť v našich ťažších životných chvíľach. Pri ich čítaní si určite užijete pokoj, ktorý vyžaroval každý jeden jedinečný príbeh.

„Znelo to staničnou halou, akoby ma priamo z neba chcel osloviť nejaký hlas. Museli to byť deti, čo tak vyspevovali, ale pre tlačenicu ľudí som ich nevidel. Zložil som tam však svoje starosti na môjho nebeského Pána a šiel som veselo ďalej.“

Príbehy, ktoré vo svojej knihe spomína Wilhelm Busch dosvedčujú, akú veľkú moc má Evanjelium v životoch ľudí. Keď si každý deň prečítate jeden z nich, načerpáte silu do vlastného boja, ktorý práve prežívate. Kniha Malé príbehy je veľmi praktického formátu, ktorý vopcháte aj do menšej kabelky, takže vám môže robiť príjemnú spoločnosť aj na ceste.

„Ty, Božie dieťa, svet, uprostred ktorého sa nachádzaš, ťa potrebuje! Nepotrebuje tvoju vyrečnosť ani tvoje mravné rozhorčenia, čo ty ináč tak lacno rozdávaš. Ty, kresťan… Dnešný svet od teba očakáva – Ježišovu Lásku.“

Jediné negatívum, ktoré na nej vidím, je málo atraktívny obal a celkové prevedenie, ktoré môže viacerých čitateľov odradiť. Určite by pomohla nielen obálka v žiarivejších farbách, ale aj väčšie písmo, či pár vkusných obrázkov pri každom príbehu. Ak sa vám kniha dostane do rúk určite ju nesúďte podľa obalu, jej vnútro totiž bohato predčí vaše očakávania.

Ak sa vám páčia kratšie skutočné príbehy, vrelo vám odporúčam aj ďalšie podobné knihy: Kvapky požehnania, Keď Boh robí citoronádu, Keď Boh robí citronádu 2 a Vánok požehnania.

BUSCH, Wilhelm, Malé príbehy. Druhé vydanie. ViViT s.r.o. Alfa print Martin. 2014. 72s. ISBN:978-8089264-98-8

Komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...