Kazateľnica života


Kazateľnica života
5/5 - (2 votes)

Kazateľnica života alebo V nebi nájdeš prostitútky, vrahov aj zlodejov

O kňazovi Mariánovi Kuffovi som počula už z viacerých strán, preto som bola rada keď sa ku mne dostala jeho kniha Kazateľnica života. Viac menej som nevedela čo mám od knihy čakať, a tak som sa do nej pustila s veľkým očakávaním. Kniha je príjemným prekvapením nielen po stránke obsahu, ale aj formy. Kňaz Marián Kuffa veľmi prirodzene opisuje svoj život aj život „jeho chlapcov“ bezdomovcov.

„Vtedy, keď priznáš svoju farbu, keď priznáš svoju slabosť, Duch svätý je s tebou! Neboj sa byť úprimný pred Ježišom. Vtedy si naozaj pokorný a pokorná! Priznaj sa, čo ti chýba. Najideálnejšie cez Pannu Máriu, Božiu Matku.“

Farár Marián Kuffa sa už dlhšie venuje bezdomovcom.V mnohom mi pripomína matku Terezu. Poskytuje im základné životné potreby, ale pod presnými podmienkami, ktoré musia všetci bez výnimky dodržiavať. V knihe opisuje bežné situácie, ktoré so svojimi chlapcami zažíva. Po prečítaní celej knihy som pochopila, prečo aj šesťdesiat ročných mužov volá chlapcami.

„Regulovčík je kňaz vo vašej farnosti. Úlohou kňaza je ukazovať smer. Z krásnej cesty zrazu na hrboľatú. Napáliš sa? Hovoríš: „Čo ten farár odo mňa chce?“ Ten farár presne vie, čo robí.“

Je nádherné čítať o tom, ako prežíva a vykonáva svoje povolanie. Musím povedať, že svojim veriacim je určite duchovným otcom. No pre svojich chlapcov je duchovným a náhradným otcom v jednom. Keď treba, vie byť na nich prísny, no zároveň vždy milujúci otec. Neláme nad nimi palicu, aj keď ho často krát sklamú. Ujíma sa a stará sa o bezdomovcov, na ktorých už iní nemyslia.

„Pozor na to“ Ak ťa dvihnú hore a dostaneš funkciu, dostaneš aj úrad. Tam nie je bodka, tam je križovatka. Buď sa z toho vrcholu vyberieš po ceste pýchy, alebo po ceste pokory.“

Nedá sa presne opísať to, čo vám kniha Kazateľnica života dá. Treba ju proste prečítať. Osobne však jej posolstvo vidím ako konkrétny príklad pre mňa i pre teba, ako sa darovať druhým. Keby bolo viac ľudí, ako Marián Kuffa, svet by bol určite lepším a krajším miestom. Začnime už dnes.

KUFFA, Marián. Kazateľnica života: V nebi nájdeš prostitútky, vrahov aj zlodejov. Cestaplus.sk. KUMRAN, 2015, 95 s. ISBN 9788089487639.

Komentáre

One thought on “Kazateľnica života”

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Loading Facebook Comments ...